Egyedül az LMP-s Szilágyi Lászlónak volt eltérő véleménye. Azt ő is elismerte, hogy a felügyelet létrehozása okafogyottá vált, de úgy vélte, bizonyos funkciók átszervezésével lenne létjogosultsága a hatóságnak. A képviselő kíváncsi volt arra is, hogy a törvénytervezetben nevesített államigazgatási szerv milyen intézmény lenne és milyen hatáskörrel. Cserháti Péter egészségügyért felelős helyettes államtitkár ez utóbbi kérdésre nem adott választ.
Elmondta azonban, hogy a Nemzeti Erőforrás Minisztérium többek között azért kezdeményezi az EBF megszüntetését, mert a milliós ellátási eseteket tekintve kevés betegpanasz érkezett a felügyelethez, és a szolgáltatók úgy érezték, a hatóság tevékenysége ellenük irányul.
A jobbikos Gyenes Géza bizottsági alelnök is úgy vélte, az EBF-et meg kell szüntetni, és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) hatáskörét kellene megerősíteni, hiszen ennek a szervezetnek kellett volna a kezdetektől betölteni az EBF-hez rendelt funkciókat. A képviselő úgy vélte, az elmúlt években az OEP egy „szánalmas, ócska torzóként” működött.
A bizottság által általános vitára engedett törvénytervezet a patikaalapítás szabályozásán túl rendezni kívánja a kis patikák támogatását is. A dokumentum szerint a támogatás igénylésének feltétele, hogy az adott gyógyszertár egy település gyógyszerellátását egyedül biztosítsa, valamint az, hogy támogatott készítményekből forgalmazott éves árréstömege ne haladja meg a 12 millió forintot. A testület 17 igen, 1 LMP-s nem és 1 MSZP-s tartózkodás mellett engedte általános vitára a dokumentumot.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.