A hírblog augusztus végén számolt be a helyi Fidesz-frakció közleményére hivatkozva, hogy a gyanú szerint Csepel MSZP-s vezetése hatáskörét túllépve, titokban és törvénytelenül olyan önkormányzati lakásokat utalt ki „piaci" vagy szociális bérleti jogviszonyba, melyeket több esetben előbb sok millió forint közpénzből felújítottak, majd jóval a piaci ár alatt kiárusítottak. Akkor Tóth Mihály polgármestert és Szenteczky János MSZP-s polgármesterjelöltet is azonnali lemondásra szólította fel a Fidesz. A frakció szerint ugyanis a polgármester határidőre nem tudta megválaszolni, hogy ki, milyen jogszabály és hatáskör alapján utalt ki több önkormányzati bérlakást az elmúlt öt évben, ezért „felmerült a gyanú, hogy a polgármester és Szenteczky János, a Csepeli Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója valóságos lakásmaffiát működtettek Csepelen”.
A csepeli önkormányzat mostani soros ülésén Borbély Lénárd, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője indítványában kifejtette: az érintett lakások eltűnt dokumentumainak ügyében, Szenteczky János polgármesterjelölt és a soroksári Juhász Ferenc MSZP-s vállalkozó céges kapcsolatainak és ingatlankapcsolatainak ügyében, valamint a polgármesterjelölt személyes adatokat illető adatfelhasználási botrányában javasolják a vizsgálat megindítását.
A hírblog szerint az idő szűke miatt nem kezdi el a jelenlegi testület a vizsgálatot a „lakásmaffia” korábban kiszivárgott ügyében, ezért az októberben felálló új önkormányzati képviselő-testületnek javasolják a vizsgálóbizottság felállítását. A vizsgálóbizottság felállítását hét igen egy nem arányban támogatta a szakbizottság. A Csepel.info úgy tudja, hogy a kezdeményezést a Fidesz-KDNP delegáltjai mellett három MSZP-s képviselő is támogatta: Tokár Tamás, Bátky Endre és Kiss B. Mihály. A bizottság soros ülésén csak Gulyás Gábor MSZP-s delegált nem vett részt. Az egyedüli ellenszavazat pedig Borsány György MSZP-s képviselőé volt – írta a Csepel.info.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.