„A megkérdezettek 85 százaléka egyetértett azzal, hogy 2010-ben Pécs Európa kulturális fővárosa, 70 százaléka pedig biztos abban, hogy a rendezvények összességében kedvező hatással vannak a város kulturális életére, emellett a társadalmi-gazdasági életére is” – mondta el Kákai László, a Pécsi Tudományegyetem politikai tanulmányok tanszékének docense.
Beszámolt arról, hogy a tanszék és a Pólusok Társadalmi Egyesület idén júniusban félezer 18-40 év közötti pécsit kérdezett meg kérdőíves módszerrel az EKF-programról. A nyilatkozók 86 százaléka mondta azt, hogy a projekt jó irányban halad, a korábban felmerülő nehézségekért az önkormányzatot, a kormányt és a közgyűlést teszik felelőssé. Kákai szólt arról is, hogy a pécsiek többsége szerint a pártpolitika nagy szerepet játszott a kulturális főváros projekttel kapcsolatos döntésekben. Úgy ítélték meg, hogy a program irányításában a Pécs 2010 Menedzsment Központnak és Páva Zsolt polgármesternek van a legnagyobb befolyása, mellettük az Európai Uniónak van még nagyobb ráhatása a rendezvénysorozat menetére.
A szakértelem tekintetében az Európai Unió és a menedzsmentközpont vezeti a listát, Páva Zsoltnak a közepesnél valamivel nagyobb hozzáértést tulajdonítanak az emberek. A megkérdezettek 52 százaléka látta úgy, hogy az EKF beruházásai teljesen vagy nagyrészt a pécsi elképzeléseket tükrözik, 36 százaléka szerint a helyi ötletek csak kis részben tudnak érvényesülni. A válaszadók 44 százaléka azt gondolja: az önkormányzat nagy önállósággal rendelkezik az EKF pénzügyi kérdései kapcsán, ugyanilyen arányban vélekedtek úgy, hogy a városvezetésnek csak kismértékű pénzügyi mozgástere van.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.