Gipszet és műtrágyát szórnak a folyóba + Videó

Megkezdték a védekezést a szakemberek a Marcal hídjánál a Vas megyei Szergényben, mert kedd este 11 órára jelentősen megemelkedett a víz ph-értéke, a folyóba került vörösiszap miatt.

MNO
2010. 10. 06. 6:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a hírTV összeállítását


Több tonnányi gipszet és műtrágyát szórnak a folyó vizébe, amit a tűzoltók vízsugárral terítenek szét, így próbálják közömbösíteni a vörösiszap káros környezeti hatásait. Ha a védekezésnek ez a módja beválik, a folyó több szakaszán alkalmazni fogják, hogy minél kevesebb szennyező anyag kerüljön a Rábába. A munkálatok akár napokig is eltarthatnak.

Egész nap mérték a folyó szennyezettségét a vízügy ellenőrei a Marcal folyón. A kora délutáni órákban a Kolontártól 50 kilométerre lévő, Vas megyei Mersevátnál tartott a vöröses-sárgás színű iszap, amelytől tömegesen pusztultak a halak. A szakemberek korábban azt sem zárták ki, hogy átvágják a Marcal gátját, és a szántóföldekre eresztik a szennyezett vizet.

A gát végül maradt és több órás tanácstalanság után a helyi védelmi vezetők úgy döntöttek, hogy próbaként kis mennyiségű gipszet öntenek a Marcalba a Vas megyei Szergénynél. Hasonló beavatkozásra készülnek Győr-Moson-Sopron megyében is.

A vörösiszap-áradat várhatóan szerdán ér Győr-Moson-Sopron megyébe, és ha nem lehet feloldani vagy megfékezni, csütörtökre Győrnél beszivároghat a Rábába és a Mosoni-Dunába is.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.