A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt indított eljárás keretében gyanúsítottként hallgatott ki kedden két férfit és egy nőt – tájékoztatott a főkapitányság sajtószóvivője. A kihallgatásukat követően mindhármukat őrizetbe vették, és indítványozták előzetes letartóztatásukat – közölte Soltész Bálint.
Az érintett pétervásárai térség fideszes országgyűlési képviselője, Horváth László szeptember 3-án, Egerben tartott sajtótájékoztatóján annak a véleményének adott hangot, hogy a harminchárom települést tömörítő észak-hevesi Leader-közösség bűnszövetkezetben, politikai megrendelésre fizethetett ki el nem végzett munkákért 40 millió forintot. A politikus, aki egyúttal a Fidesz Heves megyei önkormányzati választási lista vezetője is volt, emlékeztetett arra, hogy a nagyvisnyói polgármester feljelentése alapján a rendőrség nyomozást indított az ügyben hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen. Ugyanakkor ő maga feljelentéskiegészítéssel élt augusztus 18-án csalás, okirat-hamisítás és gazdasági előny jogosulatlan megszerzésének gyanúja miatt.
Szeptemberi közlése szerint a gyanút alátámasztja egy hozzá eljuttatott hangfelvétel, amelyen a szervezet egyik munkatársa arra a kérdésre válaszolva, hogy Sós Tamás (a Heves Megyei Közgyűlés korábbi szocialista elnöke, a párt Heves megyei elnöke, illetve a térség korábbi országgyűlési képviselője) irányította-e a szervezet vezetőit, azt válaszolja, hogy „egyértelmű”. A honatya – aki akkor azt mondta, hogy eljuttatja a hangfelvételt a Heves Megyei Rendőr-kapitányságra és a megyei főügyészségre – mindezek alapján felszólította Sós Tamást, hogy tisztázza szerepét az ügyben. Felidézte, hogy a Leader-szervezet annak ellenére fizetett ki mintegy 40 millió forintot tanulmányokra, adatfeldolgozásra, oktatásra, szoftver-szaktanácsadásra, illetve takarításra, hogy a szervezetnek hét főállású munkatársa volt.
A hangfelvételen – közlése szerint – egyikük elmondja, hogy a munkatársak által összeállított anyagok „köszöntek vissza” később tanulmányokként, amelyekért összesen 15 millió forintot fizetett ki a fejlesztési társaság. Ugyancsak a munkatársak gyűjtötték ki azt az adatbázist, amiért adatfeldolgozás címén utóbb 10 millió forintot fizettek ki – tolmácsolta a munkatárs szavait a fideszes képviselő.
A szeptemberi sajtótájékoztatón a hangfelvételt nem játszották le. Horváth László kérdésre válaszolva azt mondta, nem tudja, milyen körülmények között készült az anyag. Az üggyel augusztus 13-án foglalkozott a Hír TV Célpont című műsora is. Az ott elhangzottakra reagálva augusztus 15-én közleményt adott ki Sós Tamás.
A kommüniké szerint hazugság, az MSZP és személye elleni politikai célú lejárató támadás az, amit a műsor sugallt, miszerint az észak-hevesi Leader-közösség „pénzszivattyúként” működött az MSZP számára. Leszögezte, hogy a Leader-szervezet önállóságát tiszteletben tartotta és tartja, annak döntéseiben nem vett és nem vesz részt, így nincs tudomása a riportban elhangzott, működtetéssel kapcsolatos megbízatásokról sem.
Mint hozzátette, maga is kezdeményezi a tudomására jutott információk alapján a Leader-szervezet vezetőjénél, elnökségénél és közgyűlésénél, hogy értékeljék a kialakult helyzetet, és ha indokolt, hozzák meg a szükséges intézkedéseket a felelősségre vonásra vonatkozóan. Sós Tamás akkor azt is közölte, hogy feljelentést tesz az MSZP-t és személyét ért vádakkal kapcsolatban.
(MTI)
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat