Nagy Anna csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten hangsúlyozta: a munkaviszonyba beleszámít a gyermekneveléssel töltött időszak is, vagyis amikor az érintett nő gyermekgondozással kapcsolatos ellátásokat kapott.
Az MTI kérdésére közölte, a negyven évbe képzési idő – sem szakiskolai, sem felsőfokú – nem számít bele. A kormányszóvivő beszámolt arról is, hogy a kabinet az Országgyűlés elé terjeszti azt a tervezetet, amely szerint január 1-jétől munkanapok helyett naptári napokban fogják megállapítani azokat a határidőket, amelyeket a közigazgatási hatósági eljárásokban be kell tartani.
Ez több szempontból is előnyös azoknak, akik ügyet intéznek, hiszen így például nem fordulhat elő az, hogy egy hosszú hétvége után olyannyira elhúzódjon az ügyintézés, hogy abból az ügyfélnek nehézségei adódhatnak – tette hozzá Nagy Anna, megjegyezve, hogy az eddigi gyakorlat inkább a hivataloknak kedvezett, a mostani rendszer pedig sokkal inkább az ügyfeleknek fog.
Bevezetik a német rendszert
Várhatóan 2012-ben vezetik be Magyarországon a duális szakképzést, de kísérleti jelleggel már 2011 szeptemberétől élhet a német szakképzési rendszer – jelentette be Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón. Ezzel 18-ról 17 évre módosul a tankötelezettség korhatára – tette hozzá.
A duális képzés lényege – magyarázta Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár –, hogy három év lesz a szakképzés ideje, és már az első évben – akkor még tanműhelyben – nagyobb hangsúlyt kap a gyakorlati oktatás. A változtatás célja, hogy piacképes tudást szerezzenek a diákok a szakmunkásképzőkben, és visszaállítsák a kétkezi munka becsületét.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.