Hozzátette: a jövő év elején hivatalba álló soros uniós magyar elnökségnek figyelmet kell szentelnie a Duna-stratégiára és a kohéziós politika továbbvitelének elfogadtatására is. Ez utóbbi keretében meg kell teremteni a gazdasági, a társadalmi és a területi kohézió egységes kezelésének feltételeit.
A professzor kiemelte: szakértői szinten a magyar uniós soros elnökség előkészítése már 2007 óta folyik. A magyar szakértők ez ügyben együttműködtek a spanyol és belga kollégáikkal annak érdekében, hogy minél hatékonyabb legyen a magyar elnökség munkája. Kiemelte: e munka eredményeként több elemző írást tartalmazó kötet is megjelent.
Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke az MTI-nek kifejtette: Magyarország számára nagy kihívás lesz a soros elnökség alatt a folyamatos válságkezelési mechanizmus működtetése, továbbá a gazdaságpolitikai konzultációs folyamat bejáratása és a pénzügyi ellenőrzések megszigorításának fokozott vizsgálata. Várhatóan a magyar elnökség idején kerül sor az unió jövő évi költségvetésének jóváhagyására, továbbá a mostani költségvetési időszak félidős felülvizsgálati eredményeinek elemzésére, a politikai konklúziók levonására.
Ezen túlmenően foglalkozni kell majd a 2014-től kezdődő új költségvetési időszak előkészítésével, a közös agrárpolitika jövőjével, valamint az EU 2020-as programjában lévő úgynevezett zászlóshajóprogramokkal. A feladatokról a szakértők csütörtökön délután és pénteken egész nap tanácskoznak Budapesten.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.