Nagy Anna megerősítette: annak a magán-nyugdíjpénztári tagnak, aki vissza akar térni az állami nyugdíjrendszerbe, semmit nem kell tennie, visszalépése automatikus. Ha a visszalépő tagnak reálhozama van, a nyugdíjpénztárnál írásban kell nyilatkoznia arról, hogy mit szeretne tenni e hozammal. Három lehetősége van: felveheti egy összegben; kérheti, hogy az egyéni számláján írják jóvá az állami nyugdíjbiztosítási alapban; illetve átutaltathatja önkéntes magán-nyugdíjpénztári számlájára – ismertette.
A kormányszóvivő megismételte, hogy a reálhozam adómentes. Ha valaki elfelejt nyilatkozni a reálhozamról – folytatta Nagy Anna –, akkor sem veszíti el az összeget, ebben az esetben ugyanis kap majd egy levelet a magánnyugdíjpénztárától 2011. március 1-31. között, amelyben emlékeztetik arra, hogy rendelkeznie kell a kifizetés sorsáról. Ha továbbra sem nyilatkozik, a levél kézhezvételétől számított 30 napon belül a magánnyugdíjpénztár kiutalja ezt az összeget az érintett lakcímére.
A szóvivő közölte azt is: annak, aki úgy dönt, hogy marad a magánnyugdíjpénztárban, nyilatkozatot kell tennie 2011. január 31-ig. Ezt bármely nyugdíjbiztosítási igazgatóságnál, a nyugdíjfolyósító igazgatóságnál, illetve az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságnál is megteheti. Aki ez idő alatt tartósan külföldön tartózkodik, nyilatkozatot a Magyar Köztársaság külképviseletén is tehet majd.
A nyilatkozatnak tartalmaznia kell az érintett tag nevét, lakhelyét, társadalombiztosítási azonosító jelét és magánnyugdíjpénztárának a nevét. A nyilatkozatot a nyilatkozattételtől számított öt napon belül el kell küldenie a foglalkoztatójának is. A nyugdíjfolyósítók a beérkezett nyilatkozatokat legkésőbb 2011. március 1-jéig elküldik a magánnyugdíjpénztáraknak, amelyeknek 45 napon belül meg kell állapítaniuk azoknak a számát, akik visszalépnek az állami rendszerbe – mondta Nagy Anna.
Elkészült a kabinet első félévének munkarendje
Döntött a kabinet a jövő év első félévének munkatervéről – közölte Nagy Anna. A kormány az európai uniós elnökség, az alkotmányozás és a strukturális reformok mellett minimum 12 törvénnyel készül.
A kabinet tervei szerint törvényjavaslatot alkot majd egyebek mellett a katasztrófavédelmi rendszer javításáról és fejlesztéséről; az egyházak státuszának szabályozásáról; a felsőoktatásról; a közpénzügyekről – ismertette a szóvivő.
Utóbbival kapcsolatban megjegyezte: ezen indítvány célja, hogy olyan új, átfogó közpénzügyi törvény szülessen, amely a költségvetés felépítését, tervezését, jóváhagyását, végrehajtását és elszámolását érinti. A kormány tervezi az agrárkamaráról szóló törvényjavaslat megújítását is, azaz a Magyar Agrárkamara szervezeti rendszerének, feladat- és hatáskörének átfogó felülvizsgálatát.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.