Mendrey László, a PDSZ elnöke keddi budapesti sajtótájékoztatón érthetetlennek nevezte, hogy miért kell állami kézbe venni minden intézményt, miközben a Széll Kálmán-terv szerint még idén 80-90 milliárdot vonnának ki a közoktatásból. Ez nem megoldás – fogalmazott a szakszervezeti vezető, aki azt mondta, attól tartanak, az állam fogja eldönteni, hol és hány iskola fog működni, és a helyi igényeket nem veszik majd figyelembe.
Az érdekvédő kifogásolta a pedagógusok 32 órás, kötelezően iskolában eltöltendő időkeretére vonatkozó elképzelést is, azt megalázónak, álságosnak és dilettánsnak nevezte. Utalt arra, hogy egy tavalyi felmérés szerint a pedagógusok átlagos terhelése heti 51 óra volt, ez biztosan nem fog csökkenni. Szerinte olyan feladatokat kell majd ellátni, amelyek eddig ellátatlanok voltak, illetve nem kell megfizetni azokat a pedagógusokat, akik a délutáni foglalkozásokat bérezés fejében látták el eddig. Hozzátette: az iskolák infrastruktúrája sem alkalmas erre, az idézett felmérés szerint ugyanis az egy pedagógusra jutó íróasztal nagysága kisebb, mint egy négyzetméter, a mozgástér pedig nem éri el a másfél négyzetmétert.
Megjegyezte, arról már nincs szó, hogy ezzel párhuzamosan elindul az életpályamodell, hiszen az előbbi intézkedés 2012 szeptemberétől, utóbbi 2013 szeptemberétől lépne életbe. Azon félelmének is hangot adott, hogy ezres nagyságrendben kerülnek utcára pedagógusok. Elmondta: a többi szakszervezettel a héten ülnek le tárgyalni, de szeptember első hetében biztosan nem lesz sztrájk. Addig konkrét megmozdulásokat nem terveznek, amíg a törvényt nem látták – jelezte. Hozzájuk tervezetek nem jutottak el, velük nem tárgyaltak – közölte.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.