A lakók a Kodály köröndtől vonultak a Terézvárosi Önkormányzat épülete elé, ott felolvasták hét pontból álló követeléseiket, majd átadták Óvári Gyulának (Fidesz–KDNP), az önkormányzat alpolgármesterének.
A lakók felszólították az önkormányzat vezetőit, hogy mondják fel az Andrássy út 83–85. Kft.-vel kötött szerződésüket, mivel a cég 2008-ban elkezdte ugyan a bontási munkákat – a zárófödémet kibontotta, a tetőszerkezetet megbontotta –, de 2009-ben le is állt, „jelentős károkat hagyva maga után”; a befektetővel és az önkormányzattal folytatott egyeztetések az elmúlt évben azonban semmilyen eredményre nem vezettek.
A lakóközösség azt követeli az önkormányzattól, hogy vonja felelősségre a beruházót, és az térítse meg az általa okozott károkat; az életveszélyes állapotokat haladéktalanul szüntessék meg; továbbá az önkormányzat minden, a házat érintő további megállapodásba vonja be a társasház képviselőit
Óvári Gyula, miután a petíciót átvette, elmondta: annak érdekében, hogy ez a 12 éve húzódó ügy minél hamarabb lezáruljon, tárgyalásokat folytat a beruházóval és annak bankjával. Hozzátette: nem tudja, hogy mikor sikerül megegyezniük. Az önkormányzatnak nincs arra lehetősége, hogy a beruházóval „azonnal” felbontsa a szerződést, ezt ugyanis egy hosszú elszámolási vita előzné meg – mondta az alpolgármester.
A városrész vezetése korábban az MTI-vel közölte: már a beiktatásuk utáni első napokban felvették a kapcsolatot a beruházóval, hogy mielőbb megszüntessék az Andrássy út 83–85. szám alatti ingatlan körül kialakult „áldatlan” állapotokat. Ekkor szembesültek azzal, hogy ha felmondanák a szerződéseket, több milliárd forintos kártérítést kellene kifizetnie az önkormányzatnak, ami Terézváros csődjéhez vezetne.
Korábban az önkormányzat arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a tárgyalások a beruházó cég hibájából megszakadtak, majd tavaly október 10-én a kerület felszámolási eljárást kezdeményezett a projektcég ellen, mivel 2007 januárjától jelentős tartozást halmozott fel az önkormányzat kárára.
Mint írták, a beruházó céget finanszírozó bankkal már a megállapodás közelében járt az önkormányzat, de egy bankon belüli átszervezés miatt az ügy másik szervezeti egységhez került, amely többszöri megkeresésre sem adott ki információt banktitokra hivatkozva.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.