Átadták követeléseiket a tiltakozók

Tiltakozó demonstrációt tartottak, majd átadták petíciójukat hétfőn az Andrássy út 83–85. lakói Terézváros alpolgármesterének a VI. kerületi Kodály köröndi palota felújítási munkáinak mielőbbi befejezése érdekében.

WA
2012. 01. 30. 21:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lakók a Kodály köröndtől vonultak a Terézvárosi Önkormányzat épülete elé, ott felolvasták hét pontból álló követeléseiket, majd átadták Óvári Gyulának (Fidesz–KDNP), az önkormányzat alpolgármesterének.

A lakók felszólították az önkormányzat vezetőit, hogy mondják fel az Andrássy út 83–85. Kft.-vel kötött szerződésüket, mivel a cég 2008-ban elkezdte ugyan a bontási munkákat – a zárófödémet kibontotta, a tetőszerkezetet megbontotta –, de 2009-ben le is állt, „jelentős károkat hagyva maga után”; a befektetővel és az önkormányzattal folytatott egyeztetések az elmúlt évben azonban semmilyen eredményre nem vezettek.

A lakóközösség azt követeli az önkormányzattól, hogy vonja felelősségre a beruházót, és az térítse meg az általa okozott károkat; az életveszélyes állapotokat haladéktalanul szüntessék meg; továbbá az önkormányzat minden, a házat érintő további megállapodásba vonja be a társasház képviselőit

Óvári Gyula, miután a petíciót átvette, elmondta: annak érdekében, hogy ez a 12 éve húzódó ügy minél hamarabb lezáruljon, tárgyalásokat folytat a beruházóval és annak bankjával. Hozzátette: nem tudja, hogy mikor sikerül megegyezniük. Az önkormányzatnak nincs arra lehetősége, hogy a beruházóval „azonnal” felbontsa a szerződést, ezt ugyanis egy hosszú elszámolási vita előzné meg – mondta az alpolgármester.

A városrész vezetése korábban az MTI-vel közölte: már a beiktatásuk utáni első napokban felvették a kapcsolatot a beruházóval, hogy mielőbb megszüntessék az Andrássy út 83–85. szám alatti ingatlan körül kialakult „áldatlan” állapotokat. Ekkor szembesültek azzal, hogy ha felmondanák a szerződéseket, több milliárd forintos kártérítést kellene kifizetnie az önkormányzatnak, ami Terézváros csődjéhez vezetne.

Korábban az önkormányzat arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a tárgyalások a beruházó cég hibájából megszakadtak, majd tavaly október 10-én a kerület felszámolási eljárást kezdeményezett a projektcég ellen, mivel 2007 januárjától jelentős tartozást halmozott fel az önkormányzat kárára.

Mint írták, a beruházó céget finanszírozó bankkal már a megállapodás közelében járt az önkormányzat, de egy bankon belüli átszervezés miatt az ügy másik szervezeti egységhez került, amely többszöri megkeresésre sem adott ki információt banktitokra hivatkozva.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.