Az ülés elején a sajtónak lehetősége volt vágóképeket készíteni, a résztvevők pedig a szombati naphoz hasonlóan megtapsolták a terembe belépő operatőröket és újságírókat. A kongresszus tagjai vasárnap is úgynevezett „LMP-petákot” kaptak, amivel egy perc felszólalást lehet „vásárolni” a viták alatt. Akinek társai átadják a saját petákjukat, az hosszabban szólhat hozzá. A szavazáson annyit módosítottak, hogy az előző napi sárga helyett most lila lapokkal fejezhetik ki véleményüket a résztvevők.
Az előzetes tervek szerint az ülés a szervezetfejlesztés vitájával kezdődik, ezt követően jelölnek a posztjáról lemondott Schiffer András helyére új frakcióvezetőt. A kongresszus alatt a párt parlamenti képviselőcsoportja, kiegészülve a szombaton Kaufer Virág helyére megválasztott Szél Bernadettel, ülést tart. Itt döntenek az új frakcióvezető-jelölt vagy -jelöltek személyéről. A jelöltet vagy jelölteket a kongresszus is meghallgatja, és a képviselőcsoport az új vezető megválasztásakor figyelembe veszi a testület véleményét.
A szervezetfejlesztési átalakításokról Szél Bernadett szóvivő vasárnap azt mondta az MTI-nek, hogy a két versengő koncepcióból az egyik kifejezetten a jelenlegi struktúrát „korrigálná” az elmúlt egy év tapasztalatai alapján, és így „áramvonalasítaná” a választmány működését. A másik elképzelés viszont létrehozna egy új, a stratégiaalkotásért és a programírásért felelős szervezetet. Ezzel az országos választmány és az országos politikai tanács mellett egy „harmadik erőközpont” is megjelenne a párton belül. Emellett megszüntetnék a regionális delegálti rendszert, de területi kvóta alapján biztosítanák a vidék és a főváros részvételének egyensúlyát. Ez a koncepció megszüntetné a választmány horizontális vezetését, ehelyett a nyugati zöld pártokhoz hasonlóan két társelnököt és egy pártigazgatót választanának. A szóvivő a két koncepció közös pontjának nevezte, hogy a bázisdemokrácia keretei között próbálják professzionálisabbá a működésüket.