A „huszonnegyedik” órában kezdték el

Megújult a Debreceni Református Kollégium, csaknem 400 millió forint európai uniós forrást és 40 milliós önerőt használtak fel.

NT
2012. 02. 11. 16:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A projektzáró sajtótájékoztatón Bölcskei Gusztáv emlékeztetett rá, hogy 2010 végén a „huszonnegyedik” órában kezdték meg a munkálatokat, ugyanis addigra beázott a főépület tetőzete, s átnedvesedtek több, a nagykönyvtárban őrzött könyv lapjai.

A felújítás után együtt vannak jelen a református egyházművészet értékei, jellegzetes tiszántúli darabjai és a kor technikája – utalt a püspök arra, hogy a kiállított tárgyak mellett audiovizuális eszközök, animációs filmek is segítik a tájékozódást.

Bölcskei Gusztáv reményét fejezte ki, hogy kiemelt projektként folytatódhat a kollégium teljes felújítása, ami további mintegy 3 milliárd forintba kerül. Erről már egyeztetnek az illetékes kormányzati szervekkel – tette hozzá az MTI érdeklődésére a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke.

Fekete Károly, a Debreceni Református Kollégium igazgatótanácsának elnöke elmondta: a felújítás során új látogatóútvonalat alakítottak ki, s akadálymentesítették az épületet. Reményét fejezte ki, hogy a korábbi 20 ezres évi látogatói létszám a következő években 50 ezerre nő. G. Szabó Botond, a kollégiumi nagykönyvtár igazgatója fontos céljuknak nevezte, hogy „a kultúrával való találkozás közben jól érezzék magukat a Debreceni Református Kollégiumba látogatók”.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.