Csattanós választ kapott Gyurcsány és Mesterházy

A Munkáspárt elnöksége szerint az MSZP-nek és a Demokratikus Koalíciónak egy célja van: ismét kormányra jutni és „ott folytatni, ahol 2010-ben abbahagyták”.

NT
2012. 02. 21. 11:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kommunista párt – amely a legutóbbi parlamenti választáson a szavazatok 0,1 százalékát szerezte meg – az MSZP és a DK elnökének, Mesterházy Attilának és Gyurcsány Ferencnek címzett közleményét kedden küldte meg az MTI-nek. A többi között azt írták: „javasoljuk az uraknak, hogy az Európai Unióból is lépjenek ki, mert 2012 júliusától Ciprus lesz a soros elnök, amelynek vezetője egy kommunista”.

A Munkáspárt arra reagált így, hogy hétfőn az MSZP és a Demokratikus Koalíció is azt közölte, nem működnek együtt a Munkáspárttal, illetve nem vesznek részt annak a baloldali kerekasztalnak a munkájában, amelyben a Thürmer Gyula vezette kommunista párt is jelen van. Mesterházy Attila ezt úgy indokolta: az MSZP semmilyen együttműködésre nem hajlandó olyan pártokkal és mozgalmakkal, amelyek nem a demokratikus értékeket képviselik, megkérdőjelezik Magyarország euroatlanti integrációját és nem utasítják el a diktatúra minden formáját.

A DK pedig azt tudatta: nem kíván részt venni olyan kezdeményezésben, amelyben egy szélsőséges, az uniós tagságot megkérdőjelező kommunista párt is szerepet kaphat. Ezzel kapcsolatban a Munkáspárt azt írta: az elmúlt húsz év arról szólt, hogy legyen jó a gazdagoknak, a dolgozók, a szegények pedig senkit sem érdekelnek, ezért fordulatra van szükség, meg kell adóztatni a gazdagokat, hogy több jusson munkahelyteremtésre, közösségi közlekedésre, egészségügyre, oktatásra, a dolgozók életkörülményeinek javítására.

„Sokan vagyunk, akiknek nem jó a tőkés rendszer, s egyre többen vagyunk, akik tenni is akarunk ellene. A kormányokat jobb belátásra, engedményekre lehet bírni, ha összefognak mindazok, akiknek kárt okoz a tőkés rendszer, ha együtt lépnek fel azok a pártok, szakszervezetek, társadalmi erők, amelyek a dolgozó emberekért akarnak küzdeni a tőkésekkel szemben” – közölték, megjegyezve, hogy a Munkáspárt ezért támogatta a Magyarországi Szociáldemokrata Párt javaslatát a baloldali kerekasztal megteremtésére.

Véleményük szerint nem ideológiákról, euroatlanti értékekről, negyedik köztársaságról „és más elvont dolgokról kell vitatkozni”, hanem az embereknek kell segíteni, együtt küzdve „a tőkés monopóliumok ellen”.

A Munkáspárt minden előfeltétel nélkül bárkivel kész erről tárgyalni a jövőben is, ugyanakkor nem tárgyal senkivel, akik „az embereket akarják félrevezetni és becsapni”– rögzítették, hozzátéve, nem védik a jelenlegi kormányt, de biztosak abban, hogy csupán egy új kormánytól nem lesz jobb a dolgozó embernek, „szemléletváltás nélkül minden csak olaj a tűzre”.

A Nol.hu csütörtökön számolt be arról, hogy kerekasztalt alapítottak a baloldali pártok. Az írás szerint a Baloldali Kerekasztal a Változásért elnevezésű szövetség alapítói között a Magyar Kommunista Munkáspárt, a Vajnai Attila nevével fémjelzett Munkáspárt 2006, a Kapolyi László és Schmuck Andor által irányított Magyarországi Szociáldemokrata Párt, a korábban Tamás Gáspár Miklós, most Trasciatti Attila ügyvezető elnök szervezte Zöld Baloldal, illetve az MSZP is ott van.

A szocialista pártot a portál információja szerint a csütörtöki első tanácskozáson Balogh András elnökhelyettes képviselte, aki tolmácsolta az MSZP partnerségi szándékát, de jelezte: tájékoztatja az ügyről a pártelnökséget.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.