A beruházást a NovelMedix Kft. nyerte el, a szerződés értelmében március végig kell üzembe helyezniük a műszereket. Lecserélik az elavult orvosi eszközöket, és számos, az intézményben korábban nem alkalmazott műszer is érkezik – mondta el az igazgató.
A régi röntgengépek helyett korszerű digitális röntgent kapnak, és tüdőszűrő állomás létesül, az új orvosi eszközöknek és a rendelési idők megosztásának köszönhetően a jelenlegi 22 szakrendelés mellé további 16 szakellátás lép be.
A laboratóriummal kiegészült gasztroenterológia rendelésén eszközös vizsgálatra is mód lesz, és helyben lehet elvégezni az EEG- és EMG-vizsgálatokat, panorámaröntgent használnak majd a szájsebészeten, és helyben történik a rehabilitációs ellátás is.
A felújított járóbeteg-ellátó központban az általános sebészet mellett megjelenik a baleseti sebészet, növekszik az érsebészet óraszáma, lesz csontritkulásszűrés, andrológia, allergológia, hallásvizsgálat, onkológiai rendelés és gyermekpszichiátria is. Az orvosok munkáját a telemedicina bevezetése is segíti, így a reuma, az ortopédia, a sebészet és műtő is látja majd a digitális röntgenfelvételeket.
Az egyik legnagyobb változást az egynapos sebészet, valamint a nappali kórház kialakítása jelenti – emelte ki Pázmány Annamária. Működésükkel infúziós és egyéb kezeléseket tudnak majd nyújtani.
A térség legkorszerűbb egészségügyi intézménye százezer embert képes ellátni, ami 13 település 80 ezer állandó lakóját jelenti, valamint a nyaralókat és a turistákat. A fejlesztéseknek köszönhetően számos esetben nem kell majd Budapestre utazni – tette hozzá az igazgató.
Az intézmény vezetője arról is beszámolt, hogy a SZEI a közelmúltban három szakmai minősítést is elnyert, így a Magyar Egészségügyi Ellátási Standardok minősítést, a minőségirányítási rendszer alapminősítést és az Informatikai biztonsági irányítási rendszer című tanúsítványt.
„Tapasztalataink szerint a minőségbiztosítás bevezetése hatékonyan járul hozzá a munka színvonalának emeléséhez – mondta –, segít abban, hogy a menedzsment jobban megismerje a betegek elvárásait, a munkatársak pedig átfogóbb képet kapjanak az intézményben folyó tevékenységekről.” A betegek kényelmét egy betegbehívó rendszer is szolgálja, amelynek szoftvere csökkenti a várakozási időt. Az igazgató arra is felhívta a figyelmet, hogy nőtt az informatikai biztonság.
Az uniós támogatással megújult szakorvosi rendelőintézetet 2011 augusztusában adták át, az épület a korszerűsítés mellett kétezer négyzetméter alapterületűre bővült.