Mint közölték, a találkozón Horváth Ferenc köszönetet mondott Schmitt Pálnak, amiért elfogadta a meghívást a megállapodás aláírási ceremóniájára, amelyet a tervek szerint márciusban tartanak. Horváth Ferenc kifejtette, a megállapodással olyan együttműködés veszi kezdetét a két közösség között, amely hozzájárulhat nemzeti azonosságuk megőrzéséhez és az anyaországhoz való kötődésük megszilárdításához.
Az államfő nagyra értékelte a 8–10 ezres szlovéniai magyar közösség aktivitását és önszervező képességét, s kijelentette, részvételével azt kívánja megerősíteni, hogy Magyarországnak „minden magyar nemzetiségű ember egyaránt fontos”, és az állam megfelelő figyelmet fordít a Magyarországon élő kisebbségi közösségekre is – számolt be a közleményben a KEH.
Vajna Márton, a KEH külügyi hivatalvezetője az MTI megkeresésére elmondta: a keretmegállapodás tervezete egyebek között arról rendelkezik, hogy a Muravidéki Magyar Nemzeti Közösség tanácsa és a Magyarországi Szlovének Szövetsége, illetve az Országos Szlovén Önkormányzat támogatja egymás intézményeit – iskolákat, múzeumokat, tájházakat –, és közösen pályáznak uniós forrásokra. Az elképzelések szerint évente egyszer együttes ülést tartanak, és kölcsönösen részt vesznek egymás tanácskozásain. Fontosnak tartják azt is, hogy a két közösség mindennapi életébe jobban bevonják a fiatalokat és a civil társadalmat.
Az Arraiolos-csoport februári helsinki találkozója alkalmából tartott megbeszélésén Schmitt Pál és szlovén kollégája, Danilo Türk arról állapodott meg, hogy március elején együtt látogatnak el a magyarországi szlovén és a szlovéniai magyar közösséghez.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.