Balatonvilágoson január 29-én tartottak helyi népszavazást arról, hogy a település Veszprém, vagy Somogy megyéhez tartozzon. A szavazatok megszámlálása után Szombathyné Kézi Aranka jegyző közölte, hogy a szavazás érvénytelen lett, miután a részvétel nem érte el az ötven százalékot. A helyi népszavazáson az 1217 választásra jogosult közül 538-an adták le voksukat, közülük 426-an igennek voksoltak a megyeváltásra, 107-en Veszprém megyében tartanák a települést, öt szavazat érvénytelen volt.
Fekete Barnabás polgármester pénteken elmondta: az önkormányzati törvény lehetőséget ad a képviselő-testületnek helyi népszavazásra kiírt ügyekben mérlegelésre, azt követően pedig döntésre, ha a népszavazáson való részvételi arány nem érte el az érvényességhez szükséges ötven százalékot. A képviselő-testület úgy döntött, hogy folytatják a megyeváltási folyamatot – ismertette Fekete Barnabás.
Kijelentette: ragaszkodnak a megyeváltáshoz, hiszen Siófokkal szinte összeépült a település, oda egyszerűbb a közlekedés, míg most a kistérségi központba, Balatonalmádira, valamint a tervezett járásközpontba, Balatonfüredre bonyolult és hosszadalmas.
Hozzátette: a következő lépés, hogy Veszprém és Somogy megye rendészeti és államigazgatási szervezetétől be kell szerezniük a megyeváltással kapcsolatos állásfoglalásukat, ezt a kormányhivatalon keresztül fel kell terjeszteni április 20-áig az illetékes miniszterhez, ő terjeszti a parlament elé augusztusig, a végső szót pedig az Országgyűlés mondja ki az ügyben.
A polgármester szerint a helyi népszavazás iránti érdektelenség oka az lehetett, hogy néhányan „azt hitték, ha nem mennek el szavazni, meg tudják hiúsítani a megyeváltást”.
Fekete Barnabás megjegyezte azt is: kérelmezték a közigazgatási minisztertől, tegye lehetővé, hogy a siófoki járáshoz tartozhassanak. Számításai szerint a legkorábban 2014-ben válthat megyét Balatonvilágos.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.