A Köztársasági Elnöki Hivatal tájékoztatása szerint Schmitt Pál udvariassági látogatáson fogadja Nika Gilaurit a Sándor-palotában.
A Nemzetgazdasági Minisztérium közlése szerint magyar–grúz üzleti fórumot tartanak, ezt megelőzően a kettős adóztatás elkerüléséről ír alá kormányközi megállapodást Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter és Dimitri Gvindadze grúz pénzügyminiszter. Nika Gilauri az üzleti fórumon előadást tart.
A budapesti grúz nagykövetség tájékoztatása szerint a grúz miniszterelnök országa gazdaságpolitikájáról, üzleti környezetéről és a magyar–grúz együttműködés lehetőségeiről beszél majd.
Ugyancsak a külképviselet közölte azt az MTI-vel, hogy Nika Gilauri találkozik Orbán Viktor miniszterelnökkel és Kövér László házelnökkel.
Grúzia államfője, Miheil Szaakasvili tavaly májusban tett hivatalos látogatást Magyarországon. Vendéglátója, Schmitt Pál köztársasági elnök akkor kiemelte, Magyarországnak fontos Grúzia szuverenitása, területi integritása. A magyar köztársasági elnök az Európába irányuló olaj- és gázvezetékekről szólva hangsúlyozta, Grúzia meghatározó tranzitországgá vált; Magyarország is hozzá kíván járulni a Nabucco és az AGRI (Azerbajdzsán–Grúzia–Románia) gázvezetékek kiépítéséhez.
Arról is szólt, hogy az utóbbi időszakban rendkívül felértékelődött a két ország kapcsolata, hiszen nem sokkal korábban Kövér László és Budapest főpolgármestere is ellátogatott a grúz fővárosba.
Schmitt Pál megemlítette azt is, hogy a magyar–grúz kereskedelmi forgalom „messze lehetőségeink alatt van”. Kitért arra, hogy a két ország megvizsgálja egy Budapest–Tbiliszi rendszeres légi járat létesítésének lehetőségét. Azt is hangsúlyozta, hogy Magyarország támogatja Grúzia euroatlanti közeledését.
Miheil Szaakasvili azt mondta, országa hálás Magyarországnak azért a támogatásért, amelyet Grúziának nyújtott. Emlékeztetett arra, hogy a 2008. augusztusi grúziai orosz „invázió” idején az akkori magyar ellenzéki vezető, Orbán Viktor határozottan kiállt Grúzia mellett, „a legbátrabb módon támogatta”. Felidézte, hogy az akkori nyílt háborúskodást követően Magyarország volt az első állam, amely nagykövetséget nyitott Tbilisziben, 2008 októberében, jóllehet erős nyomás nehezedett rá, hogy ne tegye.
A grúz államfő tavaly májusi budapesti látogatásán megbeszélést folytatott Orbán Viktor miniszterelnökkel, továbbá az államfő és a főpolgármester jelenlétében felavatta Sota Rusztaveli (1172–1216) grúz költő szobrát a főváros XII. kerületében.
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter pedig az akkor tartott magyar–grúz üzleti fórumon azt hangsúlyozta, hogy Magyarország szeretné fejleszteni kereskedelmi kapcsolatait Grúziával, és láthatók azok a lehetőségek, amelyek a gazdasági partnerség erősödését adják Hozzátette: mindkét félnek jó lenne növelnie a befektetések mértékét.
Grúzia részese az EU keleti partnerségi programjának, tavaly május elején a kezdeményezésben érintett többi országgal (Ukrajnával, Moldovával, Azerbajdzsánnal, Fehéroroszországgal és Örményországgal) együtt Brüsszelben részt vett az Európai Parlamenttel közös parlamenti közgyűlés megalakításában, így intézményesültek a két fél kapcsolatai.