Az Atlatszo.hu-n kedden közzétett cikkben az olvasható: „a kaliforniai Healdsburgben élő Bela Varga a kuruc.info valódi tulajdonosa”. A portál úgy jutott az információ birtokába, hogy „július 20. óta ( ) a domainregisztrációs adatbázisokban a kuruc.info internetcím valódi tulajdonosát a portál indulása, 2006 óta rejtegető cég, az anonim domainszolgáltatásra szakosodott Domains by Proxy helyett a valódi tulajdonos neve és lakcíme szerepel”.
A cikk szerint a domainregisztrációs adatbázisokból kiderült, hogy a kuruc.info korábban ismeretlen tulajdonosa és „tréfásnak szánt álneveken munkálkodó” szerkesztői a kezdetek, a domain 2006-os bejegyzése óta nem vállalják a jogi felelősséget az általuk közölt tartalmakért. Eleve úgy jegyezték be a kuruc.info domaint, hogy az „identitásvédelemre” szakosodott Domains by Proxy amerikai internetszolgáltató neve jelenjen meg az adatbázisokban a valódi domaintulajdonos neve helyett – mutatott rá a cikk írója.
Az üggyel kapcsolatban az MTI megkereste a Budapesti Rendőr-főkapitányságot, ahol későbbre ígértek tájékoztatást.
Orbán hiába kérte a provokációk megszüntetését
Orbán Viktor miniszterelnök július elején a washingtoni kongresszus tagjaitól kérte az Egyesült Államokból támogatott antiszemita provokációk megszüntetését. A kormányfő ezt az Egyesült Államok kongresszusának ötven tagjához címzett válaszában írta, miután az amerikai képviselők júniusban levélben fordultak hozzá, létfontosságúnak nevezve, hogy a magyar vezetők szót emeljenek az antiszemitizmussal és a fanatizmus minden formájával szemben.
Orbán Viktor válaszlevelében – egyebek mellett – azt írta: „az antiszemitizmus magyarországi központja egy olyan hírportál, amely a magyar kormány föllépése elől az Egyesült Államokba menekült, s onnan végzi gyalázatos tevékenységét. Ha ez a probléma megoldódna, az antiszemitizmus magyarországi erői jelentősen meggyengülnének. Kérem önöket, hassanak oda, hogy megszűnhessenek Magyarországon az Egyesült Államokból támogatott antiszemita provokációk. Miután az Egyesült Államok kormánya visszautasította kérésünket, önökhöz fordulok segítségért.”
A magyar hatóságok korábban, már 2008 táján is több esetben kértek segítséget az Egyesült Államoktól a honlap elleni jogi lépésekhez, az amerikai törvények alapján azonban nem kaptak adatokat a weblap működtetőiről.