A déli épületrész a fürdő része lesz, felújítják a volt palackozóüzemet, a nappali kórház helyén váltókabinos szekrényes öltözőt alakítanak ki, átjáróhíd épül az előcsarnok felett és szaunákat is létesítenek.
A beruházásban érintett ingatlanok állami tulajdonban vannak, a palackozóüzem vagyonkezelője ugyanakkor a BGYH, a többi ingatlanra pedig ingyenes használati jog illeti meg a fővárosi önkormányzatot. A Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén hozzájárult a fejlesztéshez.
A munka várhatóan október 21-én indul a déli szárnynál, s 2014. augusztus 30-ig kell elkészülnie.
Tizenötmilliárd forintos uniós keretből a főváros épületről épületre újítaná fel Budapest egykor nagy hírű gyógyfürdőit – számolt be róla júniusban a Magyar Nemzet. A főváros szolgáltatócégénél két év alatt rendbe tették a Demszky-korszak katasztrofális gazdálkodását, de mára az is kiderült: a fürdők, különösen a hagyományos strandok a jelenlegi formában nem üzemeltethetők tovább. A 2014 és 2020 közötti uniós ciklusban igénybe vehető forrásokból legalább 15 milliárd forint juthat a fürdők komplex felújítására.
Ismert, november végén befejeződött a budapesti Lukács Gyógyfürdő felújítása, a közel 1,5 milliárd forintos fejlesztést a főpolgármester adta át. Tarlós István akkor kiemelte: a beruházással emelkedett a budapesti szolgáltatások színvonala és a főváros turisztikai rangja.