„2013. májusában az ominózus Heti Válasz-interjúban beszéltem az őszödi beszéd kiszivárogtatásáról, az árulásról, a politika nagyrészt mocskos világáról, és ezzel – mint utóbb kiderült – pártbeli szerepvállalásom véget ért” – idézi a politikust a Szeged Café. Ez alapján biztosra vehető, hogy Szabó és nyilatkozata, amely szerint a kiszivárogtatók az MSZP soraiból valók, terhessé vált a Gyurcsány–Mesterházy-összeborulásban.
Búcsúlevelében ír az ellenzéki közös listáról is: „2014 elején aztán köttetett egy megállapodás. Ez a Demokratikus Koalícióról, annak tagjairól és vezetőiről alkotott véleményemen semmit nem változtat, ugyanakkor a megállapodás számomra elvi okokból teljességgel vállalhatatlan. Így most újra eltávolodom a pártpolitika világától, megtartva a DK-s időszakból sok-sok szép emléket és rengeteg barátságot. Jó szívvel gondolok vissza életemnek erre a szakaszára. Köszönöm.”
A szegedi portál kiemeli: azzal, hogy a Demokratikus Koalíciót és Gyurcsány Ferencet is bevette az ellenzéki összefogásba az MSZP és az Együtt–PM Szövetség, véget ért a Csongrád megyei DK-s jelöltek pályafutása, legalábbis ami a 2014-es országgyűlési választásokat illeti. Csongrád megye 1. számú választókerületéből Csóti Zsombort, a 2-esből Binszky Józsefet, a 3-asból Nagy Huszein Tibort, a 4-esből Buzás Annát vonták vissza az első vonalból, így a korábban már megnevezett MSZP-s és együtt–PM-es jelöltek maradtak mind a négy körzetben.
A Heti Válasznak 2013 májusában adott interjújában Szabó Bálint azt mondta, jelen volt, amikor a szocialista párt három vezetője 2006 nyarán Rózsa-Flores Eduardo lakásán járt, és hallotta azt is, amikor a szomszéd szobában lejátszották az őszödi beszédről készült hangfelvételt. Nem nevezte meg a politikusokat, csak keresztneveket mondott: Katalin, Imre és Ferenc. Szabó Bálint az interjú megjelenését követően kilépett a DK-ból, s döntését azzal indokolta, hogy szabadon kíván mozogni az ügyben.