Álláspontja szerint mostanra fejeződött be a választópolgároknak rendezett „látványos és álságos átverés-show”. A korábbi rezsim „oszlopai” valójában soha nem engedték el egymás kezét, és abban bíznak, hogy az emberek négy év alatt mindent elfelejtettek, így újrakezdhetik a „parazita hatalomgyakorlást” – tette hozzá.
Csizmadia az ellenzéki megállapodást aláírók közül Gyurcsány Ferencet, a Demokratikus Koalíció elnökét, volt kormányfőt egyebek mellett „saját egykori miniszterelnökét megpuccsoló privatizátornak, oligarchának, hazugsággyárosnak, a 2006-os események fő inkvizítorának, hatalommániás vándorkomikusnak” nevezte.
Véleménye szerint Bajnai Gordon, az Együtt–PM Szövetség vezetője, volt kormányfő egy dróton rángatható offshore-bajnok, aki Gyurcsánnyal együtt élősködött az országon. Legemlékezetesebb mutatványa egyéves miniszterelnöksége alatt 11 ezer milliárd forintnyi IMF-hitel felvétele és elköltése volt – tette hozzá.
Csizmadia szerint Mesterházy Attila, az MSZP elnöke hatalomra kerülése „az újabb Gyurcsány-puccs elszenvedésének potenciális várományosa lenne”. Mesterházy a nyolc évig regnáló rezsim hű szolgája, „az MSZMP kebelén szocializálódott országrontók arca elé helyezett maszk” – vélekedett a CÖF alapítója.
Mint elmondta: sokan követelték a CÖF fellépését, ezért 40-50 ismert személyiség bevonásával „nemzetjáró” kampányba kezdenek. A 120 állomásból álló, határon túli településeket érintő akciójuk során be szeretnék gyűjteni az ország véleményét a kormányzásról és az elvárásaikat is meg kívánják hallgatni.
Akkor tudják támogatni a jelenlegi kormányzás folytatását, ha ennek során az emberek véleményét is figyelembe veszik – fogalmazott Csizmadia. A CÖF plakát- és internetes kampányt is tervez, amelyhez várják a támogatók felajánlását.
Fricz Tamás, a CÖF alapítója arról beszélt, hogy a civil szervezet kezdetektől azt tűzte ki célul, hogy megvédje a demokráciát, a közjót, a jó erkölcsöt és a nemzeti szuverenitást. Álláspontja szerint ezek az értékek a baloldali ellenzéki pártok összefogása miatt most újra veszélybe kerültek.
Mint elmondta: a baloldali pártok hatalomra kerülése másodszor is válsághelyzetbe sodorná az országot, amiből már nagyon nehéz lenne talpra állni. Ha erre az „álbaloldali” szövetségre szavaznak a választók, nem tudhatják, hogy mire számíthatnak, így csak a 2010 előtti politika lehet kiindulópont – vélekedett. A CÖF társadalmi felelőssége tudatában erre kívánja felhívni a figyelmet – tette hozzá.
A paksi atomerőmű tervezett fejlesztéséről szóló kérdésre válaszolva a CÖF alapítója elmondta, nem kell félni ettől a beruházástól, hiszen ennek célja az energiafüggőség feloldása. Álláspontja szerint nem szégyen az oroszokkal és a kínaiakkal együttműködni, mert a jó kormányzás nem politikai alapon dönti el, hogy az emberek miként járnak jobban – fogalmazott.