A www.valasztas.hu kedd este 7 órás adatai szerint egy nap alatt háromszáz jelöltet vettek nyilvántartásba az egyéni választókerületi választási bizottságok. Az NVI-nél 2105 jelöltet tartanak nyilván bejelentettként, ennyi jelölt adta le ajánlásait, nyilvántartásba vételükről vagy már döntött az illetékes választási bizottság, vagy még folyik ajánlásaik ellenőrzése. Hétfő este, a jelöltbejelentés határidejének lejárta után nem sokkal ez a szám 2300 volt, vagyis csaknem kétszáz jelölt nyilvántartásba vételét utasították el egy nap alatt a bizottságok, és ezzel ők kikerültek a nyilvántartásból.
Az NVI-nél hétfő este 915 nyilvántartásba vett jelöltet tartottak nyilván, egy nap alatt csaknem háromszázat vettek számba, mert este 7 órakor már 1269 jelöltet jeleztek nyilvántartásba vettként. Ez azt jelenti, hogy egy nap alatt csaknem ötszáz jelölt nyilvántartásba vételéről vagy annak elutasításáról döntött a 106 egyéni választókerületi választási bizottság.
Mind a 106 választókerületben nyilvántartásba vették a Fidesz–KDNP, az MSZP–Együtt–PM–DK–MLP szövetség és a Jobbik jelöltjét. A negyedik legtöbb, 97 nyilvántartásba vett jelöltje van az LMP-nek. A Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártjának 73, a Jólét és Szabadság Demokrata Közösségnek 70, A Haza Nem Eladó Mozgalom Pártnak 58, a Seres Mária Szövetségeseinek 52, a Közösség a Társadalmi Igazságosságért Néppártnak 44 nyilvántartásba vett jelöltje van.
A keddi határidőig harmincegy országos pártlistát jelentettek be az NVI-nél, emellett mind a tizenhárom nemzetiség állított listát az országgyűlési választásra, azaz minden korábbinál több, összesen 44 országos lista lehet a választáson. Ez azt jelenti, hogy a pártlistás szavazólapon várhatóan 31 párt, illetve pártszövetség neve szerepel majd. Ez egyben azt is jelenti, hogy a Nemzeti Választási Bizottság tagjainak száma – az Országgyűlés által választott hét taggal együtt – 51 lehet. Elképzelhető azonban, hogy a pártlisták száma kevesebb lesz, ez abban az esetben fordulhat elő, ha az ajánlás-ellenőrzések során kiderül, hogy valamelyik szervezetnek nincs meg a listaállításhoz szükséges 27 egyéni jelöltje a fővárosban és kilenc megyében.
A keddi ülésén sorsolta ki az NVI a szavazólapokon szereplő országos párt- és nemzetiségi listák sorszámát. Az országos lista egységes lesz, míg az egyéni választókerületi szavazólapokon szereplő jelöltek sorrendjéről minden választókerületben külön sorsolást tartanak. A sajtónyilvános sorsolást a testület két tagja végezte; Patyi András elnök és Tóta Áronné választott tag. A sorsolást végző Patyi András előbb egy üvegbúrából az országos listák nevét húzta ki, majd Tóta Áronné egy másik üvegbúrából a hozzá tartozó listák sorszámát.
1 – HATÁRON TÚLI MAGYAROK PÁRTJA
2 – MAGYARORSZÁGI CIGÁNYPÁRT
3 – A HAZA NEM ELADÓ MOZGALOM PÁRT
4 – MAGYAR CSELEKVŐ PÁRT
5 – SERES MÁRIA SZÖVETSÉGESEI
6 – SZABAD MAGYAROK PÁRTJA
7 – FÜGGETLEN KISGAZDA- FÖLDMUNKÁS ÉS POLGÁRI PÁRT
8 – MAGYARORSZÁGI ROMÁNOK ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZATA
9 – ÚJ DIMENZIÓ PÁRT
10 – FIDESZ – MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG, KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT
11 – ORSZÁGOS RUSZIN ÖNKORMÁNYZAT
12 – ORSZÁGOS LENGYEL ÖNKORMÁNYZAT
13 – ORSZÁGOS SZLOVÁK ÖNKORMÁNYZAT
14 – MAGYAR GAZDASÁG PÁRT
15 – ORSZÁGOS HORVÁT ÖNKORMÁNYZAT
16 – NEMZETI ÉRDEKÉRT PÁRT
17 – MCF ROMA ÖSSZEFOGÁS PÁRT
18 – ORSZÁGOS ROMA ÖNKORMÁNYZAT
19 – SPORTOS ÉS EGÉSZSÉGES MAGYARORSZÁGÉRT PÁRT
20 – LEHET MÁS A POLITIKA
21 – MAGYAR REPUBLIKÁNUS POLITIKAI PÁRT
22 – JÓLÉT ÉS SZABADSÁG DEMOKRATA KÖZÖSSÉG
23 – MAGYAR DEMOKRATIKUS UNIÓ
24 – MAGYARORSZÁGI NÉMETEK ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZATA
25 – ORSZÁGOS SZLOVÉN ÖNKORMÁNYZAT
26 - ÚJ MAGYARORSZÁG PÁRT
27 - SZERB ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZAT
28 – MAGYAR MUNKÁSPÁRT
29 – SZOCIÁLDEMOKRATÁK MAGYAR POLGÁRI PÁRTJA
30 – REND, SZABADSÁG, JÓLÉT PÁRT
31 – ELÉGEDETLENEK PÁRTJA
32 – KÖZÖSSÉG A TÁRSADALMI IGAZSÁGOSSÁGÉRT NÉPPÁRT
33 – EGYÜTT 2014 PÁRT
34 – EURÓPAI ROMA KERESZTÉNYEK JOBBLÉTÉÉRT DEMOKRATIKUS PÁRT
35 – ORSZÁGOS ÖRMÉNY ÖNKORMÁNYZAT
36 – ZÖLDEK PÁRTJA
37 – ÖSSZEFOGÁS PÁRT
38 – MAGYARORSZÁGI SZOCIÁLDEMOKRATA PÁRT
39 – UKRÁN ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZAT
40 – SZABAD VÁLASZTÓK PÁRTJA
41 – MAGYAR SZOCIALISTA PÁRT, EGYÜTT – A KORSZAKVÁLTÓK PÁRTJA, DEMOKRATIKUS KOALÍCIÓ, PÁRBESZÉD MAGYARORSZÁGÉRT PÁRT, MAGYAR LIBERÁLIS PÁRT
42 – BOLGÁR ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZAT
43 – MAGYARORSZÁGI GÖRÖGÖK ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZATA
44 – JOBBIK MAGYARORSZÁGÉRT MOZGALOM
Az országos listán a mandátumok kiosztásának alapja a pártlistákra és nemzetiségi listákra leadott szavazat, valamint az egyéni választókerületekből származó töredékszavazatok. Újdonság, hogy töredékszavazatnak nem csak az a szavazat számít, amit mandátumot nem szerző jelöltre adtak le, mint régen. Így töredékszavazatnak számítanak azok a szavazatok is, amelyeket a mandátumot szerző jelöltre adtak le „feleslegesen”, vagyis ami már nem szükséges a mandátum megszerzéséhez.
A választáson nem kaphat majd mandátumot az a pártlista, amely nem kapta meg az összes leadott országos szavazat (párt és nemzetiségi lista) 5 százalékát (küszöb). A küszöb két párt közös listája esetén 10 százalék, kettőnél több párt által állított közös lista esetén 15 százalék.
A mandátumok kiosztásához először az országos listáról a kedvezményes mandátumokat osztják ki, ha egyik nemzetiség sem kaphat a szavazatszám alapján kedvezményes mandátumot, akkor mind a 93-at a pártok között osztják szét, a korábbi választásokon már megismert legnagyobb átlag elve alapján (d’Hondt-módszer).