A polgármesterjelölt – hittanár, gyermek- és ifjúságvédelmi szakember, a Szeged-csanádi Egyházmegye Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltatójának főigazgatója – úgy fogalmazott, ő és csapata nem azzal kíván elsősorban foglalkozni, hogy mi volt jó vagy rossz az elmúlt években Szegeden, hanem a közös értékeket szem előtt tartva kíván alternatívát, választható utat kínálni a szegedieknek. A képviselőjelölteket a közös jövőkép és a Szeged megújulásába vetett hit köti össze – hangsúlyozta Kothencz János, aki az egyik lakótelepi körzetben maga is indul a képviselői posztért.
A húsz szegedi egyéni választókörzetben a politikus szavai szerint sok az új jelölt. A polgármesterjelölt azt mondta, a korábbi képviselők közül többen is életkoruk vagy egyéb elfoglaltságuk miatt nem vállalták újból a feladatot. A lakótelepi körzetekben – amelyek jelentősége korábban elsikkadt – pedig igyekeztek olyan tenni akaró jelölteket találni, akik maguk is ott élnek. Kothencz János elmondta, hogy a kormánnyal való együttműködés a garanciája a szegedi emberek leghatékonyabb érdekképviseletének. Szeged az elmúlt években csaknem kiüresedett a lehetőségeit tekintve, saját kapacitásaiba sem képes belekapaszkodni akkor, amikor az emberek életminőségének jobbá tételéről van szó. A kompenzációs listát Kothencz János vezeti.
A várost 2002 óta irányító Botka László az MSZP, az Együtt és a Demokratikus Koalíció közös jelöltjeként indul újra a polgármesteri posztért. A baloldal húsz egyéni jelöltje közül tizennégyet az MSZP, hármat-hármat pedig az Együtt, illetve a DK ad. A Jobbik Tóth Pétert, a párt szegedi és megyei elnökét jelöli a polgármesteri posztra.