A Népszabadságban arról számoltak be, hogy a Debreceni Egyetemen hamarosan több mint 300 afrikai diák érkezik meg a tanévkezdésre. Az illetékes szakhatóságokkal egyeztetve kérdőívet és nyilatkozatot küldtek ki az érintett hallgatóknak. Egyben megjegyezték azt is, hogy a külföldről érkező hallgatók egészségügyi biztosítása és szűrése évek óta megoldott.
A Szegedi Tudományegyetemen 120 nigériai diák lehet érintett. Itt is kérdőívet és nyilatkozatot töltenek ki a diákok. Bari Ferenc, az orvostudományi kar dékánja elmondta, hogy a külföldi diákokat kezelő háziorvos is felkészült a betegség esetleges felbukkanására. A Pécsi Tudományegyetemen a lapnak elmondták: az intézmény hallgatóinak minden év elején át kell esniük átfogó egészségügyi vizsgálaton.
Mint arról a szombati Magyar Nemzet beszámolt, körlevelet kaptak a kórházak a kormányhivataloktól arról, mi a teendőjük ebolagyanú esetén. A fővárosi Uzsoki Utcai Kórházban már átcsoportosították az egészségügyi felszereléseket. A védőszemüvegből, orvosi kesztyűből és védőruhából álló csomagot a sürgősségi osztályon őrzik.
A lapnak a Szent László Kórház főorvosa azt mondta: nem kell tartani attól, hogy a járvány Magyarországon is megjelenik, szerinte kicsi az esélye annak, hogy a fertőzött afrikai országokból úgy érkezzen meg valaki Budapestre, hogy még nem jelentkeztek rajta a tünetek. Ha mégis megtörténik, a beteget a Szent László Kórház speciális kórtermeiben különítik el. Ebből ugyanis még a 2005-ös SARS-járvány idején kettőt alakítottak ki az intézményben.