Az MTI-hez szerda hajnalban eljuttatott veszélyjelzés szerint a felhőszakadás miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas, Veszprém, Zala és Pest megyében, valamint a fővárosban van érvényben elsőfokú figyelmeztetés. Ezeken a területeken egy-egy intenzív zápor, zivatar során rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék is hullhat.
Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Zala és Pest megyére, valamint Budapestre a várható heves zivatarok miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést. Így ezeken a területeken olyan heves zivatarok lehetnek, amelyeket kárt okozó szél, illetve jégeső kísérhet.
Délután és este a főváros tágabb környezetében, az Északi-középhegység vidékén és az észak-alföldi régióban valószínű elszórtan zivatar. Ezekhez kísérőjelenségként leginkább felhőszakadás társulhat, de egy-egy helyen – elsősorban a Tiszántúl északi harmadán – átmenetileg viharos (70-80 kilométer/órát meghaladó) szél és jégeső is előfordulhat
Ma az Alföldön és a Dél-Dunántúlon süthet ki akár hosszabb időre is a nap, másutt általában felhős időre számíthatunk. Délelőtt még csak északon és nyugaton, majd délen és keleten is egyre több helyen alakul ki záporeső, zivatar, amelyet lokálisan felhőszakadás kísérhet. Heves zivatarnak kicsi az esélye, de kisebb körzetekben előfordulhat. Estig a Dél-Alföldön nem valószínű csapadék, de a nap második felében a nyugati és északi tájakon is lehet hosszabb szünet a csapadékban.
A déli, délnyugati szél északira, északnyugatira fordul és a Nyugat-Dunántúlon megélénkül, de zivatarok környezetében másutt is lehetnek viharos széllökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 30 fok között várható, északnyugaton lesz a hűvösebb, délkeleten a melegebb. Késő estére 17 és 24 fok közé csökken a hőmérséklet.
Kun Szabó István, a Honvédelmi Minisztérium Nemzeti Rendezvényszervező Hivatalát felügyelő helyettes államtitkár keddi sajtótájékoztatóján közölte, a szervezők biztonsági szempontból is minden eshetőségre felkészültek, a biztosítási tervek készen vannak. Szükség esetén a tűzijátékot bármikor leállíthatják, és az idén – a korábbi évek gyakorlatával ellentétben – a rakpartokon nem kapcsolják le a közvilágítást.
Varga László, az Országos Meteorológiai Szolgálat időjárás-előrejelző osztályának vezetője elmondta: a meteorológiai szolgálat is részt vesz a rendezvény biztosításáért felelős operatív törzsben, s idén az egyik uszályra – amelyről a tűzijátékot lövik fel – egy mobil szélmérő állomást is telepíttek.