A kormánypárt rezsicsökkentésért felelős politikusa emlékeztetett, hogy a harmadik rezsicsökkentés harmadik ütemeként szerdától, október 1-jétől 3,3 százalékkal kell kevesebbet fizetni a távhőért. Hangsúlyozta, hogy 2013 januárja óta a távfűtés ára már harmadszor csökken, így például a fővárosi távhőszolgáltatás alapdíja csaknem a 2002-es szintre esik vissza. Közölte: a rezsicsökkentésekkel egy távfűtéses panellakásban élő nyugdíjas házaspár éves megtakarítása körülbelül 78 ezer forintra tehető, egy szintén ilyen lakásban élő négytagú családé pedig 125 ezer forintra.
A nemzeti közmű-szolgáltatási rendszer megszervezéséről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny legutóbbi számában jelent meg. A határozat hat lépésben rögzíti a rendszer megvalósításához szükséges feladatokat. Az Orbán Viktor miniszterelnök aláírásával megjelent kormányhatározat szerint a kormány kijelöli a nemzeti fejlesztési minisztert és a nemzetgazdasági minisztert, hogy gondoskodjon a Fővárosi Gázművek (Főgáz) Zrt. a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában álló részvényeinek a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. általi megvásárlásához szükséges forrás biztosításáról és a részvény átruházási ügylet zárásáról, ennek a határideje október 10-e. A nemzeti fejlesztési miniszter és a Miniszterelnökséget vezető miniszter feladata, hogy gondoskodjon az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zrt. mint vevő és az MNV Zrt. mint eladó között az MNV Zrt.-nek a Főgáz Zrt.-ben fennálló részesedése megszerzésére irányuló szerződés megkötéséről. A határozat szerint ennek határideje a részvényátruházási ügylet lezárását követően azonnal.
A rezsicsökkentés pozitív hatásai közül kiemelte, hogy ma már jelentősen kisebb a lakosság „sárgacsekk-adóssága”, a családok pedig a náluk maradt pénz jelentős részét a kiskereskedelemben költik el. Hozzáfűzte egyúttal, hogy a magyar vállalkozóknak is olcsóbban kell majd kapniuk az energiát.
A fideszes parlamenti képviselő arról is beszélt, hogy a Modern Magyarország Mozgalom (Moma) főpolgármester-jelöltje, Bokros Lajos volt az a pénzügyminiszter, akinek idején a teljes energiaszektort privatizálták. „Bokros ma sem változott: a programjában világosan benne van, hogy nem akar monopóliumokat, hanem szabad versenyt. ( ) Ez azt jelenti, hogy a rezsicsökkentésnek annyi lenne” – fogalmazott Németh Szilárd. Azt is megjegyezte Bokros Lajossal kapcsolatban, hogy míg az ő pénzügyminisztersége idején jelentősen nőtt az éves BKV-bérlet ára, addig a mostani budapesti vezetés csökkentette a fővárosi tömegközlekedési bérletárakat.