Kósa Lajos e célok közé sorolta az önkormányzatoknak a kormány gazdaságfejlesztési programjához való csatlakozását, a bankok elszámoltatásának segítését és egy olyan ország megteremtését, ahol mindenki dolgozik, aki tud. A politikus pártja országjáró önkormányzati választási kampányának rendezvényén mintegy száz ember kiemelte, hogy a kormányzat a Magyarországnak a 2014 és 2020 között esedékes európai uniós támogatás 60 százalékát gazdaságfejlesztésre fordítja, ezért nem mindegy, hogy az ezzel kapcsolatos munkát könnyen, vagy nehezen együttműködő önkormányzatokkal kell végeznie.
Megjegyezte, hogy az ellenzék a kormány minden pozitív kezdeményezésére nemet mondott az elmúlt években, köztük azokra is, amiket titkon támogatott volna, így azok a „végvári harcok”, amelyekre az ő megválasztásukkal kerülne sor, semmire sem lennének jók. Szavai szerint a bankok elszámoltatásához és a devizaadósok mentéséhez a 2010-es és a 2014-es parlamenti, valamint az európai uniós parlamenti választás után is szükség van a Fidesz–KDNP politikai támogatottságának megerősítésére. Ez a politikai tőke ad esélyt a csata megnyerésére, arra, hogy a devizaadósok kikerülhessenek a csapdából, s ezt az ellenzők ne akadályozhassák meg – fogalmazott. Kitért arra, hogy a bankok döntő többsége tisztességtelenül járt el, az adósoknak több mint ezer milliárd forint jár vissza, s „ha jól csináljuk”, a törlesztő részleteik akár 50 százalékkal is csökkenhetnek. „Hosszú folyamat lesz, akár jövő év tavaszáig is eltarthat” – tette hozzá.
Kósa Lajos szólt arról, hogy a kormány szeretné, ha a foglalkoztatottak száma a jelenlegi 4,1 millióról a ciklus végére közel 5 millióra növekedne, ennek érdekében a közmunkaprogram továbbfejlesztését is tervezi. Elképzelések szerint úgy, hogy a közmunkások a hasznos értékek teremtése mellett egyben fontos nemzetgazdasági célokat is szolgálnának. Az ügyvezető alelnök az egyik ilyen lehetséges célként a bányászatot említette.
Polics József, a Fidesz–KDNP-nek Komló polgármesteri tisztségéért újra induló jelöltje hangsúlyozta, hogy a pártszövetség újabb győzelmével az alapozás után az építkezés következhet a városban. Bejelentette, hogy megvan az engedély a vasasi külfejtés beindításához, így Komló közelében hamarosan újraindulhat a szénbányászat. A politikus utalt rá, hogy az állam átvállalta a város 3,5 milliárd forint adósságát, ami nélkül Komló nem tudott volna fejlődni.
Az elmúlt négy évben mintegy 400 megváltozott munkaképességű ember jutott munkához, a munkanélküliség pedig 27 százalékról 10,4 százalékra csökkent – fűzte hozzá. Hoppál Péter kulturális államtitkár, a térség országgyűlési képviselője azt kérte a komlóiaktól, hogy ismerve az elmúlt négy év eredményeit, előre tekintsenek és október 12-én a további fejlődésre szavazzanak.