Országzászlót avattak Hódmezővásárhelyen

A zászlófelvonás mindig azt jelenti, hogy egy küzdelem véget ért, vagy egy új kezdődik; nekünk magyaroknak inkább az utóbbit – jelentette ki Kövér László.

Gidró Kriszta
2014. 09. 21. 15:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az országzászlók Hódmezővásárhelyen és mindenütt azt hirdetik, hogy a nemzetépítő magyar állam érdekében az elmúlt négy esztendőben folytatott csatáinkat közösen megnyertük. Azt hirdetik, hogy mindannyian készen állunk az új küzdelmekre, senki érdekét nem sértve, de a magyarok érdekeiért mindig következetesen kiállva – jelentette ki Kövér László. A politikus szerint a magyarság sorsa nem a csatatereken dőlt el. Kövér László Móricz Zsigmondot idézte, aki szerint az 1526 után rabszolgaságban, 1867 után pedig gyarmatosított állam polgáraiként élő magyarok idegen kultúrát kaptak.

– A hazug politika és a hazug irodalom hatására a magyar értelmiségi hűtlen lett, a magyar paraszt magára maradt, a magyar kisiparos szétzüllött, a magyar gyári munkás meg nemzetietlen szocialistává lett – fogalmazott Kövér László, hozzátéve: az első világháború után állított országzászlók azt is jelképezték, hogy újjászületett a magyar állam, amely a nemzet iránt felelősséggel akar tartozni. Két évtized alatt akkor nem sikerült az összes gondot orvosolni, de a Trianon után cselekvőképtelennek szánt állam felemelkedett és versenyképessé vált. A második világháború megtörte a fejlődést, majd a náci és szovjet megszállásokkal a magyar állam évtizedekre ismét elvesztette felelősségét és cselekvőképességét. A rendszerváltással a demokratikus magyar állam jogi értelemben visszaszerezte teljes felelősségét, de súlyosan korlátozott cselekvőképesség társult hozzá.

A rendszerváltás éveiről Kövér László azt mondta: a szocializmusban tudatosan felhalmozott államadósság önmagában kényszerpályára helyezte a rendszerváltás folyamatát, és a korábbi kártékony szocialista dogmák helyére pedig nemzetsorvasztó és államromboló liberális téveszmék léptek. A házelnök hangsúlyozta: 2010-ben a magyar polgárok többsége véget vetett ennek a posztkommunista átmenetnek, és húsz év után egy olyan állam mellett tette le a voksát, amely szolgálja és nem kiszolgáltatja a nemzetet. A 2011-ben elfogadott alaptörvénnyel és a kettős állampolgárság bevezetésével a nemzet közjogi egyesítése ezzel megteremtődött – tette hozzá Kövér.


Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter arról beszélt: a nyolcvan évvel ezelőtt felállított országzászlót ugyancsak a vásárhelyi polgárok adományaiból állították fel. A második világháború után a helyére szovjet emlékművet emeltek. Lázár János Kosztolányi Dezsőt idézte, aki szerint ahhoz, hogy egy botból és egy darab vászonból lobogó legyen, nemzeti összetartozás kell. – Ez Hódmezővásárhelyen nem hiányzik – szögezte le a miniszter.

A hódmezővásárhelyi országzászlót adakozásból állította újra az önkormányzat. 400 magánszemély és cég összesen kétmillió forintot adott össze, az önkormányzat pedig pályázaton további ötmillió forintot nyert erre a célra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.