A Hevér Lászlónéval (Fidesz–KDNP), a település újonnan megválasztott polgármesterével közösen tartott tájékoztatón Horváth László azt mondta: 2011-től Gyöngyöspatát sokszor hírbe hozták, de nem úgy, ahogy azt a pataiak szerették volna. „Gyöngyöspatán különféle szereplők ácsoltak maguknak megosztottságból, széthúzásból, félelemkeltésből olyan politikai színpadot, amelyről megpróbálták lejáratni Magyarországot és Magyarország kormányát” – fogalmazott a politikus.
Kijelentette: a „gyöngyöspatai modell” csak az azzal kampányról kampányra házaló Jobbik vezetőinek tetszett, a pataiaknak nem. „A gyöngyöspataiak egy korszak lezárására mondtak igent, és nemet mondtak a széthúzásra, a félelemkeltésre és megosztottságra” – tette hozzá.
A politikus szólt arról is, hogy a választók döntését mindenkinek tiszteletben kell tartani. „Ne próbálkozzon senki félelemkeltéssel és az indulatok szításával, hiszen a Gyöngyöspatán élők erre nemet mondtak” – hangsúlyozta Horváth László.
A politikus úgy értékelte, ha kiveszik a „gyöngyöspatai modellből” a kormány által biztosított lehetőségeket, így a Start közfoglalkoztatási programot, az adósságátvállalást és a fejlesztési forrásokat, akkor csak egy „üres váz marad”.
Hevér Lászlóné kiemelte, hogy a vasárnapi önkormányzati választáson magas, 60 százalék körüli volt a részvételi arány a településen, a résztvevők 55 százaléka pedig a változásra szavazott. Szavai szerint most a legfontosabb, hogy olyan életfeltételeket teremtsenek Gyöngyöspatán, amelyek minden ott élő számára biztosítják a békét és a nyugalmat.
A településről alkotott negatív képet pozitívvá kell alakítani, hogy végre Gyöngyöspata büszkén viselhesse a 2013-ban kapott városi rangot – tette hozzá a polgármester.
A vasárnapi önkormányzati választáson Hevér Lászlóné a szavazatok 55,36 százalékát gyűjtötte be. Mögötte Juhász Oszkár, a Jobbik polgármesterjelöltje végzett a szavazatok 36,22 százalékával.