Kemény legények: a Hunor bárhol megállja a helyét

A Hunor búvárjai voltak az első külföldiek, akik segítettek a mentésben a Costa Concordia luxushajó földközi-tengeri baleseténél.

LR
2014. 10. 18. 17:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bakondi György miután megtekintette a magyar, román, bolgár mentőalakulatok közös gyakorlatát, elismerően szólt a Hunor felkészültségéről. A szervezet már több éles hazai és külföldi bevetésen bizonyította: Magyarország ezen a területen is képes ellátni nemzetközi kötelezettségeit. A Hunor Budapesten három, vidéken hat óra alatt képes elérni a bevetési készültséget, külföldön 48 órán belül tudja megkezdeni a működést – ismertette az OKF főigazgatója. Emlékeztetett a 2013-as szabolcsi hóhelyzetre, a Dunán abban az évben levonuló árhullámra, illetve a Budapesten, az óbudai Tímár utcában felrobbant lakóépületre, ahol rendkívüli körülmények között álltak helyt a Hunor tagjai.

A Hunor búvárjai voltak az első külföldiek, akik segítettek a mentésben a Costa Concordia luxushajó földközi-tengeri baleseténél, legutóbb pedig a tavaszi szerbiai árvíznél mentettek életeket – tette hozzá az altábornagy. Elmondta azt is, hogy a Hunor mentőszervezet tíz napon át képes önellátóan, külső segítség nélkül folyamatosan dolgozni a kárterületen, így a csapat nem terheli az amúgy is nehéz helyzetben lévő, katasztrófa sújtotta ország hatóságait – magyarázta Bakondi György.

Jackovics Péter tűzoltó ezredes, a Hunor parancsnoka arról tájékoztatott, hogy a csütörtöktől vasárnapig tartó hajdúszoboszlói gyakorlaton az ENSZ megfigyelői előtt a Hunor 52 tagja, valamint Bulgária és Románia mentőcsapatai és műveleti tisztjei, a rendőrség, a Magyar Vöröskereszt, a Magyar Honvédség egyik felderítő alakulata és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem önkéntesei vesznek részt. A gyakorlat során a katasztrófavédelem hajdúszoboszlói gyakorlóbázisán éles helyzeteket szimulálva embereket mentenek ki egy többszintes, összedőlt szállodából, romba dőlt lakóépületekből, alagútból, s árvíz elleni védekezést szimulálva nyúlgátat is építenek az aradi tűzoltók közreműködésével – ismertette a parancsnok.

Kovács Ferenc tűzoltó dandártábornok, hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgató az MTI érdeklődésére elmondta: a Hunor 210 tagja az ország különböző részein tűzoltóként teljesít szolgálatot, de rendszeresen vesznek részt közös gyakorlatokon, kiképzéseken. Utóbbiakon szerzett tapasztalataikat hatékonyan kamatoztatják a térségi tűzoltó munkában – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.