Kiemelte: a kormányhoz hasonlóan a Fidesz–KDNP önkormányzati jelöltjei a helyi gazdaság élénkítését, a kis- és a középvállalkozások támogatását, a munkahelyteremtést tekintik a legfontosabb célnak.
Ha a kormány és az önkormányzatok céljai közösek, összefogással sokat tudnak tenni a településen élőkért – jelentette ki Kósa Lajos. Példaként említette Gyulát, ahol a város és a kormány összefogásával mentették meg a Gyulai Húskombinátot és azzal több száz munkahelyet.
Kósa Lajos bírálta az ellenzéki pártokat, amelyek politikusai arról kampányolnak, hogy győzelmük esetén fékezni kívánják a kormány politikáját. Szerinte a megválasztott vezetőknek nem a kormánnyal kell szembemenni, hanem összefogva a polgárokkal azon dolgozni, hogy miként lehet fejlődni, munkahelyeket teremteni, szebbé és lakhatóbbá tenni városaikat, falvaikat.
A Fidesz ügyvezető alelnöke szerint az önkormányzati rendszer alkalmatlan helyszín politikai csatározásokra, hiszen az kizárólag a helyi lakosság érdekeinek képviseletéről és céljainak megvalósításáról szól.
Kósa Lajos szólt arról, hogy a kampányban a Fidesz–KDNP szövetség az egyedüli, amelynél a megyei listavezető egyben a megyei közgyűlés elnökjelöltje. A megyék komoly szerepet töltenek be 2014-től a regionális és a megyei területfejlesztési kérdésekben, a pártszövetség ezért tartotta fontosnak előre megnevezni a közgyűlés elnökét – tette hozzá.
A jövő vasárnapi önkormányzati választásokat megelőző utolsó hétről elmondta: ezek a napok az emberekkel való találkozásokról, a kapcsolatfelvételről és a programok ismertetéséről szólnak. Országszerte százezer aktivista és támogató segíti munkájukat – tette hozzá.
Görgényi Ernő (Fidesz), Gyula polgármestere, a 2014-es önkormányzati választás polgármesterjelöltje kijelentette: választási győzelmük esetén a gyulai emberek érdekében szövetségben kíván együtt dolgozni a kormánnyal a sikeres munkahelyteremtés, a gazdaságfejlesztés érdekében.
Zalai Mihály, a Fidesz–KDNP Békés megyei területi listájának vezetője kiemelte: a megye területfejlesztési programja elkészült, minden lehetőség adott, hogy a 2014–2020 közötti EU-költségvetési időszakban a tervezett fejlesztéseket brüsszeli támogatások segítségével megvalósítsák.