Nagydíjat kapott Tarlós István

Budapest fejlesztéséért végzett tevékenységéért a Bécsi Európai Akadémia nagydíjával tüntették ki Tarlós Istvánt, a magyar főváros főpolgármesterét csütörtökön Bécsben.

LR
2014. 10. 09. 16:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Werner Fasslabend az osztrák törvényhozás képviselőházának egykori helyettes elnöke Tarlós István tevékenységét méltatva kiemelte: a különböző statisztikák és felmérések böngészése helyett elég nyitott szemmel járni Budapesten, és rögtön észre lehet venni a város fejlődését.

Erich Wendl, az Akadémia főtitkára fontosnak nevezte, hogy a lakosság tevékeny részese legyen a város életének alakításának. Budapest ezt jól példázza – mutatott rá.

Tarlós István köszönőbeszédében fontosnak nevezte a főváros kulturális értékeinek és identitásának megőrzését, valamint azok összehangolását az európai értékekkel. Kiemelte: Ausztria egyik legmeghatározóbb szellemi műhelyének, a Bécsi Európai Akadémiának kitüntetésére nemcsak saját munkája, hanem egész Budapestnek szóló elismeréseként tekint.

A főpolgármester – aki a Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett mérnöki diplomát – visszaemlékezésében elmondta: a műszaki életből került a politikába, ami ugyan mindig érdekelte, de a rendszerváltozás előtt nem volt lehetősége, hogy aktív részese is legyen.

A mostani kitüntetés örömteli visszajelzése annak, hogy Budapest az élhető városok listáján egyre előkelőbb helyet foglal el – mondta a főpolgármester az MTI -nek. A főváros kiemelt tervei és megoldandó feladatai között említette a hajléktalankérdést, a közösségi közlekedés tartós finanszírozását, a járműállomány, a 3-as metró és a hidak állapotának felújítását, a csatornahálózat modernizációjának befejezését és a közbiztonság javítását szolgáló kamerarendszerek továbbfejlesztését.

Az európai népek együttműködését célul tűző nonprofit szervezet díját évente azoknak ítélik oda, akik hozzájárultak az európai integrációs folyamatok előmozdításához. A korábbi díjazottak között van Alois Mock volt osztrák külügyminiszter, Tina Nedergard korábbi dán oktatási miniszter, valamint a magyar Méhes György író, Szőcs Géza költő, volt kulturális államtitkár és Vitézy László filmrendező.

A Bécsi Európai Akadémiát 1962-ben alapították. Az osztrák nonprofit szervezet legfőbb célja az európai integráció elősegítése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.