ÚTC-ügy: újabb lefoglalás Újbudán

Felgyorsultak a nyomozások az MSZP idején kiszórt százmilliós sportpénzek körül.

2014. 11. 17. 4:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Három hónappal, 2015. február 15-ig hosszabbították meg az Újbuda Torna Club (ÚTC) gazdálkodásával kapcsolatban hűtlen kezelés miatt zajló nyomozás határidejét – tájékoztatta a Magyar Nemzetet Bagoly Bettina. A Fővárosi Főügyészség szóvivője nem kívánta kommentálni azon értesülést, hogy Molnár Gyula, a XI. kerület volt MSZP-s polgármestere elnökletével csődbe vitt sportegyesület ügyében az elmúlt hetekben felgyorsult a büntetőeljárás. Ugyanakkor a kerületnél megerősítették, hogy a fideszes vezetés 2011-es feljelentéséhez csatolt bizonyítékokon túl nemrég további dokumentumokat is lefoglaltak.

Több százmilliós kár érhette az önkormányzatot. Gyanúsított még nincs, de bizonyító erejű lehet az a 2010. július 7-én, polgármesteri fejléces papírra írt, lapunkban nyilvánosságra hozott levél, amelyben Molnár Gyula utasította a XI. kerületi önkormányzat akkori pénzügyi és költségvetési igazgatóját, hogy – akár jogsértés árán – ötvenmillió forintot utaljon át az ÚTC részére.

Molnár jelenleg önkormányzati képviselő. Idei polgármester-jelölti kampányában lapunk és a Hír TV kérdéseire zavartan válaszolt: „Nincs ügy, és nem kell azzal foglalkozni, hogy ebben az ügyben milyen papírok születtek.”

Molnár a Bikás parki Újbuda sportcentrum beruházás ügyében szintén hűtlen kezelés gyanújával 2014. december 8-ig zajló nyomozásban is érintett lehet. Polgármesterként 2005-ben kötött tizenöt éves bérleti szerződést a terület hasznosítására. Az alig százmilliósra tervezett beruházást az időközben szintén csődbe ment Uniker-Coop Kft. a háromszorosára duzzasztotta. Molnár Gyula képviselő-testületi felhatalmazás nélkül a megemelt beruházási érték száz százalékára vállalt garanciát úgy, hogy az önkormányzati ingatlanra háromszázmilliós jelzálogot jegyeztek be. A fideszes vezetés végül százhúszmillió forintért kivásárolta a cég kétszáznegyvenmilliós tartozását, a tényleges kár azonban elérheti a teljes összeget.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.