Az első határozat értelmében mintegy 6,5 milliárd forintot csoportosítottak át a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szánt összegből a biztonsági határzár létesítésére. A második intézkedéssel 22,2 milliárd forintot utaltak át a büntetés-végrehajtás, a rendőrség, a határvédelem, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal számára, ezenkívül kapott pénzt az Emmi és a Miniszterelnökség is a pluszfeladatok kiadásaira.
Kovács Zoltán kormányszóvivő szerdán arról számolt be, hogy a magyar kormány megvitatta, miként lehetne a katonaság segítségét igénybe venni az ország déli határának védelméhez, ahol migránsok nagy számban lépnek be az Európai Unió területére.
A Reuters hírügynökség jelentése szerint a szóvivő hozzátette, hogy bármilyen, a honvédség felhasználására vonatkozó döntést jóvá kell hagynia a parlamentnek; az Országgyűlés a jövő héten vitatja meg ezt a kérdést. „Magyarország Kormánya és a nemzetbiztonsági kabinet [ ] megvitatta annak kérdését, hogy a honvédséget miként lehet felhasználni Magyarország és az Európai Unió határának védelmére” – idézte Kovács Zoltánt a Reuters. A TASZSZ orosz hírügynökség szintén beszámolt Kovács Zoltán sajtótájékoztatójáról.
Nem lepte meg a magyar határkerítés építése az osztrák külügyminisztert, ugyanis úgy gondolja, hogy ha az Európai Unió nem ad egységes választ a menekültkérdésre, akkor az államok arra kényszerülnek, hogy egyedi intézkedéseket vezessenek be. Sebastian Kurz az osztrák APA hírügynökségnek adott szerdai interjújában elmondta: elképzelhetőnek tartja, hogy a kerítés megnehezíti majd a menekülők útját, különösen az embercsempészek tevékenységét.