Az oldal állítása szerint Forrai 2009-ben szimpátiájának jeleként e-mailben felajánlotta segítségét a Jobbiknak, és nem sokkal később be is vették a párt gazdasági kabinetjébe. A ranglétrán kemény munkával és a Jobbik szakemberhiányának köszönhetően gyorsan haladt felfelé, mikor is a kabinet egyik tagja, Hegedűs Tamás lett az általános frakcióvezető-helyettes, aki ekkor mutatta be Forrait Vona Gábor pártelnöknek. Ismeretségükből barátság lett, és azon kevesek közé tartozott, akik viszonylag gyorsan bizalmába férkőztek, és egy idő után már Vonának tartozott jelentéssel.
Ebben az időszakban kezdett el kialakulni a Jobbik-közeli intézmények rendszere, amelynek felállításában kulcsszerepe volt Forrainak. Ennek egyik leglátványosabb lépése az volt, amikor 2011 októberében megalapította az Iránytű Intézetet. 2012 elején a frakciótitkári pozíciója is megszűnt, és a Fehér Háznak hívott Képviselői Irodaház helyett az Iránytű irodájában kezdett el dolgozni. Forrainak ugyan nem volt tapasztalata a közvélemény-kutatásokban, de menedzserként ő áll a cég élén, míg az intézet munkatársai zömében a Jobbik gyakornoki programjából kerültek ki.
A Direkt36 számításai szerint a Jobbik-frakció és a pártalapítvány összesen csaknem kétmilliárd forintot költött el 2010-től mostanáig, amelyből több mint 520 millió forint, az összes kiadás 28 százaléka olyan cégekhez került, amelyeknek már akkor is tulajdonosa volt Forrai vagy azóta lett az. A maradék pénz döntő része Jobbik közeli szervezetekhez – mint például a Hatvannégy Vármegye – került. Emellett Forrai barátainak és ismerőseinek a cégei is több tízmillióért kaptak megrendeléseket a Jobbik-frakciótól.
Matyóka Tamás autószerelőként dolgozik a Pest megyei Csomádon, és egyike azoknak az embereknek, akiket annak ellenére kért fel a Jobbik politikai tanulmányok elkészítésére, hogy nem volt látható közük a politikához – állítja a Direkt36. Egy könyvelő cége például a magyar bel- és külpolitika 2011-es évét elemezte csaknem hárommillió forintért, míg testvérének informatikával foglalkozó vállalkozása a magyar alumíniumipar privatizációjáról szóló elemzésért kapott mintegy kétmilliót.