Egyetértettek a Fenntartható fejlődés bizottságának pénteki, rendkívüli ülésén politikusok, szakmai szervezetek képviselői és ligetvédők abban, hogy a Liget-projekt nem tartható, és nem szabadna nagyobb szabású építkezésekbe kezdeni a Városligetben. A Sallai Róbert Benedek elnök által a Képviselői Irodaházban összehívott ülésen a fideszes képviselők nem jelentek meg, így az elején berekesztették, és „informális Liget-csúccsá” alakították azt. Nem jelent meg a Miniszterelnökség és a Földművelésügyi Minisztérium képviselője sem: ők illetékesség hiányára hivatkozva jelezték, hogy nem lesznek itt. Érdemi vitára így tehát nem került sor. Jelen volt ugyanakkor a Ligetvédők, a Greenpeace Magyarország, a Védegylet és a Levegő Munkacsoport képviselője, ahogy a bizottság jobbikos és MSZP-s tagja is. Felszólalt továbbá Karácsony Gergely zuglói polgármester.
Az ülésen nem csak a Városliget volt a téma: szóba hoztak gyakorlatilag minden nagyobb fakivágást a fővárosban, bár hangsúlyozták, hogy országos kérdésről van szó. Sallai rögtön az elején felhozta az Orczy-kert, a Római-part és a Dagály uszoda ügyét is. Nemcsak a zöldfelületet, de az azt védőket is meg kell védeni, személyesen ő pedig szégyelli, hogy korábban helyi ügyként próbálta kezelni a Ligetét – tette hozzá.
A fideszes kormányzásnak lassan a jelképévé válnak a kopaszok, ez pedig a demokrácia megcsúfolása – utalt az egykori Kertemnél építkezésbe kezdőkre, illetve az ott felbukkanó biztonságiakra az MSZP-s Heringes Anita. Szerinte azt nem értik a kormány részéről, hogy a Városliget és a Római-part érzelmi kérdés a lakosság számára, és nem nevelni kellene próbálni a polgárokat, hanem meghallani, amit ők gondolnak ezekről a projektekről. A jobbikos Kepli Lajos is egyetértett. Szerinte nem csupán budapesti és zöldügyről van szó, hanem arról is: a kormány mögött álló gazdasági csoport érdeke számít elsősorban. Kepli fontosnak nevezte az egységes ellenzéki kiállást: „a főváros tüdejét nem lehet elpusztítani.”
Zöldhasú helyett zöld fákat szeretnénk a Ligetben – fokozta a szintén jobbikos Hegedűs Lórántné, aki felvetette: a Vajdahunyad várával kapcsolatban tervezettek azt sejtetik, hogy kaszinóberuházást akarnak ide. Hegedűsné szerint figyelemelterelés, ami a volt Kertemnél zajlik, hogy közben csendesen belekezdhessenek egy Vajna-féle beruházásba. A nemrég a Jobbik alelnökségéért is indulni szándékozó, majd visszalépő képviselőnő szerint inkább a Regnum Marianum templomot lehetne újra felépíteni, amit a kormányzat azzal utasított el, hogy nem készítenek replikát, „pedig a Közlekedési Múzeum is egyfajta replika lesz.” – hangsúlyozta. Szerinte a pénzszórás is döbbenetes, és nem érti, mire ment el eddig a Ligetben több milliárd forint.
Karácsony Gergely, Zugló polgármestere úgy látta, az ügy jelentőségét mutatja, hogy a fideszes képviselők nincsenek itt, „nem tudják védeni, mert védhetetlen.” Szerinte tényleg zajlott széleskörű párbeszéd a Városligetről: a zuglói képviselő-testület 2012-ben hozott építési szabályzata szerint a Liget nem beépíthető, „egy kutyaólat nem lehetne ott építeni.” Továbbá a Budapest 2030 dokumentum elkötelezte magát, hogy a főváros fejleszti a zöldfelületeket. A Városliget közpark jellegét kell fejleszteni, kirakni mindent, „ami nem odavaló”, vurstlit, bódékat is – tette hozzá a PM-es Karácsony Gergely. Érdekesnek nevezte, hogy Papcsák Ferenc korábbi fideszes polgármester az említettek után az ellenkezőjét kezdte szerinte képviselni. Zugló polgármestere amúgy jelezte, beperli a Magyar Idők kormánypárti napilapot a Városligettel kapcsolatos állításai miatt. Az LMP-s Jakabfy Tamás az ülés végén arról beszélt, hiába kötelezik az önkormányzatokat a kivágott fák pótlására, erre nem tudnak elegendő helyet biztosítani.