Matolcsy Buddha erejét is beveti az MNB irányításánál

A Népszabadság legalábbis ezoterikus vonalakat vélt felfedezni, melyek mögött Vajda Zita sejlik fel.

MNO
2016. 09. 14. 8:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A buddhizmusból ismert tízmilliószoros napokon mindig történik valami jelentős az MNB-nél, amióta Matolcsy vette át a kormányrudat – derül ki a Népszabadság összeállításából. De még mielőtt nagyon előreszaladnánk: a fenti jeles napok Buddha életének fontos állomásait jelölik, évente négy fordul elő belőlük, és a hiedelem szerint ezeken a napokon a jó cselekedetek felerősödnek, ahogyan a neve is utal rá: tízmilliószorosan. (Az hogy a jó cselekedet mennyire relatív a lenti példákból is kitűnik – a szerk.) 

Jobban mondva csak a 2013-ban kezdődő Matolcsy-éra majdnem minden tízmilliószoros napján történt valami eget rengető, az első két alkalomról még lemaradtak. 2013. május 25-én és július 12-én semmi, majd elkezdték szőni a sormintát. A cikk megjegyzi, hogy a pontos dátumok „magyarra fordítása”, azaz a dátum pontos belövése gyakran vita kérdése – így előfordul, hogy az esemény egy nappal mellémegy.

A teljesség igénye nélkül néhány mérföldkő: 

A lap egyébként azt is felidézi, hogy a nyolcas szám viszont nem fekszik jól a jegybanknál, olyannyira, hogy kikerült az MNB címéből, mely régen Szabadság tér 8–9. volt. „De jegybanki dolgozók meséltek arról, tanácsos kerülni nyolcoldalas elnöki felkészítő összeállítását.”

A jegybankban többen úgy tartják, Vajda Zita spirituális, ezoterikus dolgok tekintetében erős befolyást gyakorol Matolcsyra – írja a Népszabadság.

A lap ezt követően párhuzamba állítja a mesés fizetésért dolgozó jógaoktató és a jegybankelnök szerelmét a keleti kultúra iránt. Majd az állítólagos románcot és a mesés kifizetéseket (amelyekből a családtagoknak is jutott) is újra veszik. Olvassa el a Magyar Nemzet véleménycikkét a témában!

A jegybank kommunikációs osztálya később közleményt juttatott el szerkesztőségünkhöz, amit szó szerint közlünk:

 

Abszurd állítások jelentek meg a Népszabadságban a Magyar Nemzeti Bankra vonatkozóan. A napilap állításával szemben nem hiedelmek, hanem megalapozott szakmai munka mentén folytatja tevékenységét a jegybank: az MNB előrejelzései és jelentései a legpontosabb adatokat tartalmazzák, a nemzeti bank jelzi előre a leghitelesebben a makrogazdasági mutatókat. A piaci elemzők mind a gazdasági teljesítmény mind az infláció tekintetében rendszeresen lekövetik az MNB előrejelzéseit.

A nemzeti bank közleményeire vonatkozó állítás is minden alapot nélkülöz: 2013 márciusa óta az MNB összesen 818 közleményt és 455 szakmai publikációt adott ki, vagyis szinte nincs olyan nap, amikor a nemzeti bank ne tenne közzé legalább egy közleményt. A Magyar Nemzeti Bank Növekedési Hitelprogramjáról például minden hónapban részletes tájékoztatást tesz közzé a jegybank, a program keretében eddig 34237 hazai kis és középvállalkozás jutott kedvezményes kölcsönhöz 2329 milliárd forint összegben.

A napilap által szintén említett Pallasz Athéné Közgondolkodási Programról is rendszeresen tájékoztat a jegybank: e programban a 2014/15-ös tanévben több mint 300 ösztöndíjat adott a nemzeti bank, míg a most kezdődő 2016-17 es tanévben a jegybanki ösztöndíjasok száma megközelíti az 1000 főt.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.