Az ellenzéket a Fidesz „érdektelennek” tartja, és ha a párt nem szerezne abszolút többséget 2018-ban, sem a Jobbikkal, sem az MSZP-vel nem működne együtt, ebben az esetben valószínűleg a jelenlegi ellenzéki pártokból álló nagykoalíció alakulna – mondta Kövér László a Hit Gyülekezete Hetek című hetilapjának adott interjúban.
Az Országgyűlés elnöke nem tartja elképzelhetőnek, hogy a Fidesz vagy a kormány meghatározó emberei közül bárkivel szemben akárcsak hihető korrupciós váddal elő tudjanak állni. Arra a kérdésre, hogy nem tart-e attól, hogy a Fideszt ugyanúgy megehetik vezetői és holdudvara korrupciógyanús ügyei, mint 2010 előtt az MSZP-t, a házelnök azt válaszolta: „az MSZP hitelességét nem önmagában a korrupció zabálta föl, bár kétségkívül fontos szerepet játszott az MSZP történelmi bukásában. Szerintem az MSZP-t az vitte a mélybe, hogy miközben nem volt képes hitelesen tisztázni magát a korrupció vádja alól, aközben tönkretette az országot”.
A migráció kapcsán Kövér László azt mondta, „a migráció problémája jóval több, mint egy egyszerű belpolitikai konfliktuspont. Olyan veszély, amely Magyarország kultúráját és a bennünket körülvevő európai civilizációt is fenyegeti, és fennáll a lehetősége annak, hogy végérvényesen megváltozik Magyarország és Európa arculata”. A házelnök úgy véli, az embereket foglalkoztatja a migráció, az ellenzék pedig rosszul mérte fel ennek a problémának a jelentőségét.
Kövér László a migrációt úgy jellemezte: az nem spontán folyamat, hanem egy nemzetközi hatalmi küzdelem Európára lecsapódó következménye.
Az Országgyűlés elnöke a migrációval kapcsolatos uniós hozzáállás alakulásáról szólva úgy értékelt: nagy baj, hogy a változás kimerül abban, hogy a politikát szavakban a közvéleményhez igazítják – amely az első pillanattól fogva inkább a magyar álláspontot osztotta minden európai országban –, ennek azonban a gyakorlatban semmi következménye nincs.
Úgy látja, a baloldalt például politikai érdekek motiválják, importálni akarnak olyanokat, „akiknek a szavazatait az emancipáció ígéretével meg lehet majd vásárolni”. „Másrészt pedig abban a sorosi világértelmezésben osztoznak, amely szerint a világ helyes rendje az, ha nincs semmilyen személyes kötődése az embereknek, és semmilyen közösség nem ad védelmet az egyénnek, ahol nincs semmiféle korlát a profitérdekkel szemben. Úgy gondolják, ha az európai népességet el lehetett vágni a saját, keresztény civilizációs gyökérzetétől, akkor ezt a bevándorló muszlimokkal is meg lehet tenni – ezt hívják ők »integrációnak«. Úgy tűnik azonban, hogy a semmihez való integrálódás nem elég vonzó a bevándorlók számára, s ennek tragikus következményeivel nap mint nap kénytelenek vagyunk szembesülni” – fogalmazott Kövér László.
Az egyneműek házasságának németországi engedélyezését, a kormányzó CDU ehhez való viszonyát úgy kommentálta: egyes országok jobbközép pártjainak politikusai Európában maguk sem hisznek már a konzervatív értékek képviselhetőségében.
A kormány és Soros György konfliktusáról szólva kijelentette, semmilyen jogalapja nincs Soros Györgynek arra, hogy beavatkozzon európai ügyekbe, ezen belül Magyarország ügyeibe, és érzékeltette, az üzletember migrációval kapcsolatos fellépése hozta a töréspontot. Értetlenségének adott hangot az ügyben, hogyan tud „egy spekuláns a demokrácia törvényeit nyíltan megcsúfolva ilyen befolyásra törni”, „állítólagos” civilszervezeteiről pedig mint politikai ügynökségekről beszélt.
A Farkas Flóriánnal kapcsolatos kérdésre méltatta a roma közösség problémáinak enyhítése területén elért eredményeket, amelyek a vele való együttműködéshez fűződnek, és rámutatott: a Fidesz a Lungo Drommal mint a magyarországi cigányság legerősebb szervezetével újította meg szövetségét.
A Fidesz Simicska Lajossal fennálló konfliktusát azokkal a kormányzati lépésekkel magyarázta, amelyekkel Orbán Viktor miniszterelnök szerinte világossá tette: nincs olyan privát gazdasági érdek, amely megelőzhetné az ország, a közösség érdekeit. Ide sorolta többek között az agrártámogatások nagybirtokosok érdekeit sértő átalakítását.