A beadványunk helyzete igen kedvező, az uniós bírákra ugyanakkor hatalmas nyomás nehezedik a kvótaperben, a befolyásolás szándékát az utóbbi időben többször is érzékelni lehetett – mondta a Magyar Időknek adott interjújában Völner Pál. Az Igazságügyi Minisztérium államtitkára hozzátette, ezek a kísérletek nem a magyar érveket, a visegrádi négyek álláspontját támogatták. „Akárhogyan is alakul az eljárás, nem nyithatjuk meg kapuinkat az illegális migránsok előtt” – jelentette ki.
Mint mondta, szélesítené Magyarország mozgásterét, ha annak idején az Országgyűlés megszavazza azt az alaptörvény-módosítást, amely kizárta volna bármilyen személyek kötelező betelepítését. „Ha az Európai Bíróság előtt nem járna sikerrel a beadványunk, úgy a kérdéssel újra foglalkoznunk kell” – szögezte le.
Arra a felvetésre, hogy az utóbbi hetekben több témában – a CEU, a civiltörvény és a migráció ügyében – is éles bírálatot kapott a magyar kormányzat, közölte: látszólag önálló szereplők önálló véleményéről van szó, a helyzet azonban nem ez. „Valójában alaposan megkonstruált, összehangolt akció zajlik már régóta a kormány politikája ellen, így messze nem a véletlen műve, hogy ki és mikor fejti ki kritikus álláspontját. Megjegyzem, a három téma is összekapcsolódik egymással: a civil szféra új szabályai, a felsőoktatási törvény módosítása és a migránsok kötelező betelepítése elleni magyar fellépés egyaránt azt a célt szolgálja, hogy Magyarországon a magyar érdekek érvényesülhessenek, a legfontosabb kérdésekben idehaza mondhassuk ki a végső szót” – vélekedett.
Völner hozzátette: bizonytalan viszonyok közepette könnyen elszabadulhatnak az árfolyamok, nagyot veszíthetnek értékükből a különböző fizetőeszközök. „A korábbi évtizedek történései alapján pedig majdhogynem ténynek nevezhető, hogy Soros György nagy ismerője az árfolyamoknak” – jegyezte meg.