Már a plakáttörvény csütörtöki leszavazása után sejthető volt, hogy a Fidesz nem adja fel ilyen könnyen, és minden trükköt bevet majd, hogy még inkább a saját igényei szerint írja át a politikai verseny szabályait – közölte az LMP azután, hogy Budai Gyula az ATV Egyenes Beszéd című műsorában elárulta, az Áder János által visszadobott plakáttörvény ügyében június 23-án fognak rendkívüli parlamenti ülést tartani.
Az LMP szombati nyilatkozatában hozzátette: „sem ehhez, sem az oligarchaháborúhoz” nem kívánnak asszisztálni, ezért ott lesznek a rendkívüli ülésen, újra nemet mondanak a Fidesz javaslatára és tovább küzdenek a valóban átlátható és tisztességes párt- és kampányfinanszírozási szabályok megalkotásáért.
A Jobbik már pénteken felszólította a pártokat: újra legyen teljes az ellenzék egysége. Volner János jelezte: a jobbikos képviselők „akár a Holdról is vissza fognak térni”, hogy szavazhassanak és megakadályozzák a jogszabály elfogadását. Kérte, hogy egyetlen ellenzéki képviselő se fontolgassa a távolmaradást, mert azzal „egy az egyben csicskájává válik az Orbán kormánynak”.
A frakcióvezető úgy fogalmazott, hogy a Fidesz megijedt a Jobbik óriásplakátjainak sikerétől, ezért elképesztő „bolseviktempót” próbál diktálni és minden eszközzel korlátozni akarja ezeknek a plakátoknak a terjesztését. Hozzátette, hogy ha elfogadnák azt a „bizarr” és alá nem támasztható feltételezést, hogy a Jobbiknak milliárdos kampányra futotta, akkor azt is el kell fogadni, hogy ezeknek a plakátoknak a tömeges megrongálása súlyos, kiemelten büntetendő bűncselekmény. A „Fidesz irányítása alatt álló rendőrség” viszont eközben nem teszi a dolgát, nem intézkedik a plakáttolvajokkal szemben – mondta Volner János.
Megszólalt a plakáttörvénnyel kapcsolatban az Együtt is. Szombaton Szigetvári Viktor, a párt választmányának elnöke közölte: az Együtt minden olyan javaslatot támogatna, amely átláthatóvá tenné az árszabást, a CÖF-öt és a kormánypropagandát korlátozná, miközben nem hátráltatja a pártok kampányon kívüli hozzáférését a plakátokhoz. Azonban ha a Fidesz ismét a politikai hirdetéseket korlátozni kívánó javaslatot fog beterjeszteni az Országgyűlés elé, az Együtt országgyűlési képviselői továbbra is el fogják utasítani azt. A politikus kitért a civil törvényre is, mellyel kapcsolatban jelezte: cinikus döntés volt, hogy Áder János aláírta a civiltörvényt.
Mint ismeretes, csütörtökön Áder János megfontolásra visszaküldte az Országgyűlésnek a plakáttörvényt. A döntés érdekessége, hogy a visszaküldött törvény töredékes, hiszen a kétharmados többséget igénylő részeit a parlament nem fogadta el. Ennek ellenére az egyszerű többséget igénylő részeit a kormánypárti többség megszavazta, majd a törvényt Kövér László házelnök megküldte az államfőnek. Viszont Áder János döntésével így megnyílt az út azelőtt, hogy a Fidesz újra próbálkozzon a teljes törvény elfogadásával.