Pintér Sándor belügy- és Trócsányi László igazságügyi miniszterhez fordul a Jobbik, miután kiderült: hiába okozta a gyanú szerint a Dózsa György úti balesetben két ember halálát, nem került előzetes letartóztatásba M. Richárd. A párt szerint a fideszes igazságszolgáltatás szégyene a férfi elengedése.
„Hogyan érezheti magát biztonságban Magyarországon az a törvénytisztelő állampolgár, aki azt látja, hogy a kormánypárti politikusok és oligarchák súlyos korrupciós ügyei mellett szabadlábon járhat-kelhet a két ártatlan ember haláláért felelős drogos bűnöző?” – tette fel a kérdést közleményben Farkas Gergely, a Jobbik frakcióvezető-helyettese.
Mint írta, felháborítónak tartja, hogy egy „kétes hírű, az alvilághoz sorolt alak” a baleset után is úgy sétál ki szabadon a hatóságok és az igazságszolgáltatás intézményeiből, mintha mi sem történt volna. „Jogosan merül fel sokakban a kérdés: vajon felsőbb szintről kap-e védelmet a halálos balesetet okozó izomagy, aki mindössze egy hétvégét töltött őrizetben?
A bírói döntés összefüggésben áll-e azzal, hogy M. Richárd jó viszonyt ápol azzal a céggel, amelyik Németh Szilárd, Rogán Antal és a Fidesz rendezvényeit biztosítja?” – fogalmazott Farkas Gergely.
A Jobbik szerint ki kell vizsgálni a Fidesz és az alvilág kapcsolatát, mivel „sorra jelennek meg kormánypárthoz köthető rendezvényeken és akciókon M. Richárdhoz hasonló kétes alakok, akik biztonsági embernek adják ki magukat”. Farkas Gergely hozzátette, „kormányon pedig el fogjuk érni, hogy senki ne élvezhessen kiváltságokat, nemcsak egy ilyen egyértelmű és közfelháborodást kiváltó esetben, hanem kisebb súlyú ügyekben sem”.
Az MSZP közleményben ugyancsak azt írta: Pintér Sándor belügyminiszternek magyarázatot kell adnia arra, mi folyik M. Richárd ügyében.
A párt kiemelte: arra kíváncsiak, hogy
Itt az ideje, hogy Pintér Sándor belügyminiszter átfogó vizsgálatot indítson, milyen veszélyt jelent Magyarország számára Rogán Antal, az időnként helikopterező propagandaminiszter ugyanis maga a két lábon járó nemzetbiztonsági kockázat az utóbbi években a nevéhez köthető botrányos ügyeivel: a szerencsejáték-törvénytől az offshore cégeken keresztül értékesített letelepedési kötvényeken át a belvárosi ingatlanpanamáig – emelték ki a közleményben.