Jobban félünk a migránsoktól, mint a valódi terroristáktól

Menekülthullám, terrorizmus, globális felmelegedés – ezektől tart a magyar.

MN
2017. 08. 01. 15:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar ember jobban fél a bevándorlóktól, mint az Iszlám Államtól vagy a globális felmelegedéstől – derül ki a Pew Research friss kutatásából. A washingtoni think tank most megjelent felmérése az egyes nemzetek állampolgárainak biztonságérzetét vizsgálta, összesítésük szerint pedig Magyarországon a nemzetközi trendektől eltérő félelmek dominálnak. Az eredmények szerint jellemzően az emberek többsége az Iszlám Állam miatt aggódik. A harmincnyolc országban megkérdezettek 62 százaléka a muszlim fundamentalista terrorszervezetet tartja a leginkább fenyegető jelenségnek, ezt követi a klímaváltozás 61 százalékkal. A megkérdezettek 51 százaléka fél a kibertámadásoktól és a világgazdaság ingatag állapotától, s csak ez után, ötödik helyen végzett a migránshullámtól való rettegés. Az Egyesült Államok hatalmának túlzott növekedését a válaszadók 35 százaléka tartja veszélyesnek, de Oroszország és Kína törekvései is szemet szúrnak, tőlük a megkérdezettek 31 százaléka fél.

Másként látja azonban a világot az átlagos magyar ember. Ahogyan arra a Pew Research összefoglalója is felhívja a figyelmet, mi vagyunk az egyetlen társadalom a vizsgálatba bevontak között, ahol a menekültektől való félelem az első 66 százalékkal. Utána következik az Iszlám Állam, őket a megkérdezettek 64 százaléka tartja veszélyesnek, majd a klímaváltozás jön. Rezonál a kormánykommunikációra továbbá, hogy a környező országokhoz képest Oroszország nálunk kevéssé minősül aggasztó jelenségnek. Magyarországon a megkérdezettek 26 százaléka tart Moszkvától, míg Lengyelországban ez a szám 65 százalék, európai összesítésben pedig 41 százalék. A magyarok az átlagosnál jobban bíznak Kínában is – nálunk a megkérdezettek 26 százaléka tartja aggasztónak a kínaiak gazdasági erejének megnövekedését, pedig az európai adat 30, a globális átlag pedig 31 százalék. 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.