Ki mit ígér? Beindult a licit, az MSZP visszaadná a 13. havi nyugdíjat

Ellenzéki politikusok a nyugdíjminimum duplázását és nyugdíjplafont is ígértek. A Fidesztől senki nem ment el a fórumra.

Vég Márton
2017. 08. 31. 12:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 2018-as választás közeledtével elindult az újabb ígéretlicit a nyugdíjasoknak. A Magyar Nyugdíjasok Egyesületeinek Országos Szövetségének hatodik csillebérci rendezvényén szinte valamennyi ellenzéki pártelnök felszólalt, és válaszolt a „Ki mit ígér a nyugdíjasoknak?” kérdésre. Orbán Viktort is meghívták, de 2013 őszéhez hasonlóan most sem jött el.

Vona Gábor, a Jobbik elnöke délután beszédet mond. Őt a 2014-es választás előtt egyébként még meg sem hívták.

Ígérgetésben talán Molnár Gyula, az MSZP elnöke járt az élen, aki a nyugdíjminimum duplázását, a százezer forint alatti nyugdíjak intenzív emelését és a tizenharmadik havi nyugdíj visszaadását is megígérte. Az Együtt programjához hasonlóan bevezetné a nyugdíjplafont, megduplázná a szociális otthonok számát, az idősek elleni bűncselekményeket szigorúbban büntetné, létrehozná az idősügyi biztos intézményét, és hatvankét éves kortól rugalmassá tenné a nyugdíjba vonulás korhatárát.

Nagy tapsot kapott Gyurcsány Ferenc a terembe való bevonulásakor. „Ellenzékben nagyon könnyű mindenkinek mindent megígérni. Nem akarok nyílt vitába keveredni a szocialistákkal, de én nagyon óvatos lennék a tizenharmadik havi nyugdíj bevezetésével, mert az évi kétszázötvenmilliárd forint nagyon hiányozna máshonnan, és nem értek egyet azzal, hogy mindenkinek, feltétel nélkül járjon” – fogalmazott a DK elnöke. A volt miniszterelnök visszafogottabb programot hirdetett: kötelezően csak inflációval emelne, prémiumot pedig csak akkor adna, ha van gazdasági növekedés. Ugyanakkor az egykori kormányfő szerint is szerepelnie kell egy ötvenezer forintos alapnyugdíj elérésének a rövid távú célok között. Úgy látja, hogy a következő években csak kisebb korrekciókra van szükség, de 2025-2030 körül már drámai lehet a helyzet. „Nem akarok udvarolni a választóknak. Bölcsebb lettem, óvok mindenkit attól, hogy sokat ígérjen, mert abból csak baj lehet.  Azokkal vitatkozom, akik túlígérik magukat” – mondta Gyurcsány Ferenc.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.