„Ha Németországban játszom, ott van a fél bajor és a fél szövetségi kormány. Engem szoros barátság fűz ezekhez a politikusokhoz” – mondta a Magyar Narancsnak adott interjúban Mándoki László vagy ismertebb nevén Leslie Mandoki zenész és producer. Büszkén beszélt arról, hogy tutzingi otthonában a legfelső politikai döntéshozókat, média-véleményformálókat és gazdasági vezetőket látja vendégül, de a bensőséges estékről – amelyeken nem készül fénykép, és a vendéglista is bizalmas – nem akart részleteket elárulni.
A kérdésre, miszerint ő lenne-e az összekötő kapocs a Fidesz és a bajor kormánypárt, a CSU közt, Mándoki óvatosan válaszolt, de azt elismerte, hogy Orbán Viktort például Edmund Stoiber egykori bajor miniszterelnök mutatta be neki. A magyar kormányfőt művelt és érdeklődő embernek ismerte meg, akivel kellemesen lehet beszélgetni, és akivel ezért is összebarátkoztak. „Természetesen kiállok a barátságért, és természetesen segítek a hazámnak, ha segíthetek” – mondta.
A német sajtóban szerinte természetes, hogy nem az alapján ítélik meg a koncertjeit, hogy a kezdetektől, 2005-től fogva támogatja Angela Merkel kancellárt. „Magyarországon viszont elterjedt az a göbbelsi gondolatmenet, hogy aki nem az adott sajtóorgánum véleményén van, annak a munkássága elfajzott művészet” – mondta Mándoki az őt érő kritikákra.
A magyar és a német politika közti ellentétekről úgy véli, olyan harmonikus a két nép barátsága, hogy simán belefér, ha olyan kérdésekről, mint a menekültek, más a két parlament és az őket megválasztó két nép véleménye. A menedékjogot szerinte biztosítani kell az üldözötteknek, például a bebörtönzött török újságíróknak, de az illegális bevándorlók azért jönnek Európába, mert jobb életet akarnak.
Mándoki egyebek mellett a holokauszt miatt a zsidóság iránt meglévő felelősségünkre hivatkozva véli úgy: „ tartozunk a zsidóságnak avval, hogy biztonságban érezhesse magát Európában”, ezért „nem szabad tolerálnunk az intoleranciát”, vagyis el kell utasítanunk az antiszemitizmust és a fajgyűlöletet.