Feljelentést tett az LMP a hazugnak tartott nemzeti konzultáció miatt

Az LMP társelnöke szerette volna megkapni a tízmilliárdos kampányban emlegetett Soros-tervet, semmit sem küldtek neki.

MN
2017. 10. 20. 14:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hűtlen kezelés miatt tesz feljelentést a nemzeti konzultációhoz kapcsolódóan Szél Bernadett, az LMP társelnöke.

Kanász-Nagy Máté pártszóvivő pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján ezt azzal indokolta: a kormány olyan tervről indított konzultációt és „herdál el csaknem tízmilliárd forintot”, amely valószínűleg nem is létezik.

Hozzátette: társelnökük, Szél Bernadett közérdekűadat-igénylés keretében kívánta megkapni a „Soros-tervet” a kormánytól, ám semmilyen választ nem kapott a rendelkezésre álló határidőn belül. Az LMP ezért adatpert is indít – tette hozzá a szóvivő.

Kanász-Nagy Máté kamunak, alaptalannak nevezte a konzultációt, szerinte csupán a kormányzati propaganda része, és az a célja, hogy elterelje a figyelmet az ország valódi problémáiról.

Bár a kormánypárti kampányban rendszeresen emlegetik Soros György veszélyes tervét, valójában nem létezik egységes Soros-projekt: a milliárdos üzletember 2015-ben és 2016-ban írt cikkeket az Európát érintő migrációs válság kezeléséről. Bár ezekben maga is a terv szót használja, sosem adott ki valódi tervanyagot.

A konzultációs kampányban több felvetését is programpontként idézik, általában kifordítva – például azt az ötletet, hogy minden migráns fejenként kilencmillió forintnak megfelelő összeget kellene kapjon a befogadó államtól. Soros György valójában azt írta, hogy a migránsokat befogadó államok kellene kapjanak fejenként kilencmilliós támogatást az Európai Uniótól. A kampányanyagban a hazugságoktól sem riadnak vissza: a szóróanyagokban állítják, hogy  Soros György ötödik programpontként azt szeretné, ha az migránsok erőszakos tetteit enyhébben ítélnék meg, mint az átlagpolgárokét. Soros György valójában soha nem mondott ilyent – az állítás a Magyar Helsinki Bizottság 2015-ös szakmai anyagának kiforgatása, az MHB ugyanis korábban azt javasolta, hogy a kormány a genfi egyezménynek megfelelően ne büntesse szabadságvesztéssel a jogellenes határátlépést.

Hogy a Soros-terv mennyire valószerűtlen, jól jelzi, hogy nem hallottak róla Izraelben sem, pedig a zsidó állam igazán nem vádolható Soros iránti elfogultsággal. Az Iránytű Intézet felmérésében megkérdezett válaszadók többsége sem hisz a létezésében.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.