Feltűnően olcsón jutott Kósa felesége a százmilliós céghez

Kósa felesége 6 milliót fizetett egy cégért, amelynek bevétele nem volt, a saját tőkéje viszont 115 millió forint.

Kovács Áron
2017. 12. 19. 11:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mindössze a jegyzett tőkének megfelelő összeget, hatmillió forintot fizetett Kósa Lajos tárca nélküli miniszter felesége azért a cégért, amelynek a 2016-os mérleg szerint több mint 115 millió forint a saját tőkéje – írja a Népszava a cégbírósághoz benyújtott iratok alapján. 

Mint arról korábban a Magyar Nemzet is beszámolt, Kósa felesége, Porkoláb Gyöngyike az idén márciusban vásárolta meg a Tócó-Pece Kft.-t. A cégnyilvántartás szerint a vállalkozás főtevékenysége „üzletviteli, egyéb vezetési tanácsadás”, de a társaság valójában évek óta nem végzett semmilyen tevékenységet, bevétele nem volt. A mérleg szerint a saját tőkéje 115 millió forint, eszközök címén pedig szerepeltet a beszámolóban csaknem 140 millió forintot, vagyis egyáltalán nem üres.

A céget egy olyan személytől – Fiák Istvántól – vették meg, aki egy iskola-, szociális és nyugdíjas-szövetkezeteket és munkaerő-kölcsönző vállalkozásokat tömörítő, kiterjedt céghálózat egyik tulajdonosa, illetve a Kósa vezette korcsolyaszövetség elnökségi tagja. A Hadházy Ákos, az LMP társelnöke által közölt adatok szerint közvetve kapcsolatban áll azzal az érdekkörrel is, amely 450 millió forintos állami támogatást kapott ukrán munkavállalók „foglalkoztatásának elősegítése” címén.

„A magánszemélyek magánügyleteiről nem tudok nyilatkozni, ez mindenfajta obligón (kötelezettségen – a szerk.) kívül van” – hárította el a felesége cégvásárlására vonatkozó kérdést Kósa, amikor a Hír TV kérdezte. Szerinte a családja nem közszereplő, így nem tartozik magyarázattal. „Azok a számok meg azok a tények, amelyeket Hadházy Ákos mondott, merő ostobaságok voltak. Nem is érdemes rájuk szót vesztegetni” – zárta rövidre az ezzel kapcsolatos kérdést is.

A Népszavának viszont a miniszter már érdemben próbált válaszolni: szerinte azért névértéken kelt el a vállalkozás, mert az eladáskor pont ugyanannyi volt a cég hitele, mint az eszközállománya. A válasz furcsasága, hogy a kft. utolsó ismert mérlegadata az eladás előtt három hónappal keletkezett, és akkor nyoma sem volt ilyen hitelállománynak, 2016 végén a Tócó-Pece Kft.-nek mindössze 24 millió forintnyi kötelezettsége volt. Biztosat csak a cég 2017-es mérlegadataiból lehetne tudni jövő tavasszal.

 

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.