A Transzparens újságírásért nevű alapítvány elemzésében Magyar Péter telexes médiareprezentációját vizsgálták meg, egységében, illetve lebontva az elmúlt 2 és fél hónap főbb Magyar Péteres állomásainak médiareprezentációjára. Értékelésük szerint ezen főbb állomások az első Partizán interjú és annak utóhangja, a Schadl-Völner botrány, a Varga Judittal való magánéleti viszony, a tüntetések, különböző szereplők és intézmények esélylatolgatásai, illetve a folyamatos viszálykodások a kormány és az ellenzék tagjai, véleményvezérei és Magyar Péter között.
A vizsgált időszakban Magyar Péter 311 (!) telexes cikkben szerepelt. Ezekből 146 pozitív, 143 semleges, és 23 negatív benyomásokat kelthetnek a cikkek olvasójában. Az a tény, hogy több Magyar Pétert pozitív színben feltüntető cikk született, mint semleges hangvételű, ez önmagában elég ahhoz, hogy a telexet ne lehessen objektívnek tekinteni a témában. Az a tény viszont, hogy majdnem hétszer annyi pozitív cikk született, mint negatív, feltételezi, hogy a hírportál lecserélte a Momentumot, és új legjobb barátot választott magának. Ezt lebontották a „show” főbb epizódjaira, és külön elvégezték ezt a vizsgálatot.






















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!