A Transzparens újságírásért nevű alapítvány elemzésében Magyar Péter telexes médiareprezentációját vizsgálták meg, egységében, illetve lebontva az elmúlt 2 és fél hónap főbb Magyar Péteres állomásainak médiareprezentációjára. Értékelésük szerint ezen főbb állomások az első Partizán interjú és annak utóhangja, a Schadl-Völner botrány, a Varga Judittal való magánéleti viszony, a tüntetések, különböző szereplők és intézmények esélylatolgatásai, illetve a folyamatos viszálykodások a kormány és az ellenzék tagjai, véleményvezérei és Magyar Péter között.
A vizsgált időszakban Magyar Péter 311 (!) telexes cikkben szerepelt. Ezekből 146 pozitív, 143 semleges, és 23 negatív benyomásokat kelthetnek a cikkek olvasójában. Az a tény, hogy több Magyar Pétert pozitív színben feltüntető cikk született, mint semleges hangvételű, ez önmagában elég ahhoz, hogy a telexet ne lehessen objektívnek tekinteni a témában. Az a tény viszont, hogy majdnem hétszer annyi pozitív cikk született, mint negatív, feltételezi, hogy a hírportál lecserélte a Momentumot, és új legjobb barátot választott magának. Ezt lebontották a „show” főbb epizódjaira, és külön elvégezték ezt a vizsgálatot.
Magyar Péter áttörésének első állomását a február 11-i vasárnap esti élő Partizán jelentette. Erről 24 cikk született, 11 pozitív, illetve 13 semleges képet fest a balliberális celebről. Negatív kép festésére egyik cikk sem alkalmas. A pozitív kép festésére alkalmasakból a február 12-én, az „A rogáni boszorkánykonyha működésébe is bepillantást engedett Magyar Péter” címmel készült cikket választották ki, hogy bemutassák, az ott történtek pozitív aspektusait hogyan lehet túlzóan, szubjektív módon bemutatni. Önmagában a választott kép is befolyásoló, egy olyan képet lehet látni, amelyen rengeteg mikrofon Rogán Antalnak szegeződik, azt érzékeltetve, mintha Magyar Péter sarokba állította volna a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjét. A valóságban erre nem került sor, utólag visszatekintve láthatók, hogy az események nem rengették meg Rogán pozícióját, azonban a cikk a kép előre ezt sugallta. A cikk főbb állítása az, hogy a Partizánban adott interjú azért bír különös jelentőséggel, mert ilyen részletességgel „ritkán szoktak beszélni a rogáni boszorkánykonyha működéséről a körön belülről”, miközben valamelyik hetente leülős politikai beszélgetőműsorban mindig helyet kap a téma.
A Völner-Schadl ügy
A „valóságshow” következő epizódját a Völner-Schadl ügy jelentette. Ebben a témában 45 Magyar Péterhez köthető cikk született, 20 pozitív, és 25 semleges hangvétellel a balliberális celebpolitikusról. Negatív kép festésére továbbra sem volt alkalmas egyetlen cikk sem. A Telex összességében nagyon nagy részletességgel dokumentálta azt a folyamatot, ahogyan Magyar Péter először meglebegteti, hogy minisztereket érintő korrupciós botrányról van tudomása, majd az ügyészséghez fordul a bizonyítékaival, végül a nyilvánosságnak is megmutatja azt. Ebbe a részletességbe az az önálló cikk is belefért, mely a március 7-én jelent meg, és az „Az ügyészség kihallgatná Magyar Pétert, de nem volt könnyű elérni” címet viseli. Ez a cikk egy ügyészségi közleményt tartalmaz, és a legfőbb állítása, hogy nehéz Magyar Pétert utolérni, mert elfoglalt ember. Ezzel a cikk a celeb „Fontos Ember” képét kívánja hangsúlyozni.