Az ország nagy részén többórás napsütés várható, de a délnyugati és északkeleti részeken tartósabban lehet felhős az idő. Elszórtan előfordulhat zápor, a magasabban fekvő helyeken és északkeleten hózáporra van nagyobb esély. Néhány záport dörgés és villámlás kísérhet. A nyugati, északnyugati szelet továbbra is nagy területen kísérik erős, helyenként viharos lökések – írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű. Késő este mínusz 2 és 4 fok közé csökken a hőmérséklet.

Havazásra és erős szélre figyelmeztet a meteorológia
Napközben kialakulhat néhány zivatarcella elsősorban a Dunántúl északi és keleti tájain, valamint a Tiszántúl keleti, északkeleti részén. Jég, hódarazápor, illetve viharos széllökések is előfordulhatnak. A hegycsúcson és a záporok környezetében akár 70 km/h-t elérő széllökések is lehetnek. Pénteken és a késő délutáni órákban számíthatunk a legintenzívebb széllökésekre. Főként az Észak-Dunántúlon fokozódik viharossá a szél, arrafelé a legerősebb lökések 75-80 km/h fölött alakulhatnak.
Kelet felé számíthatunk nagyobb eséllyel tartósabb havazásra. Helyenként 2 centiméteres hóréteg is kialakulhat, amely napközben gyorsan elolvad. Az Északi-középhegység magasabb csúcsain, az északkeleti határvidéken akár végig havazásra számíthatunk, így ott akár 3-5 centiméter vastagságú hótakaró is lehet.
Ma jósolja meg a medve, hogy meddig tarthat a tél
Ahogy a Magyar Nemzet korábban megírta, a Gyertyaszentelő Boldogasszony napjához számos időjóslás fűződik. A legelterjedtebb néphagyomány szerint ha a téli álmából ébredő medve barlangjából kijőve napos időt talál, megijed az árnyékától és visszabújik aludni, mert a korai napfény azt jelzi, hogy a tél még nem tombolta ki magát és a zord idők java még hátravan. Azonban,
ha borús felhők takarják az eget, az a medvének azt jelenti, hogy már lassan vége a télnek.
Egy másik mondás úgy tartja, „gyertyaszentelőkor inkább a farkas ordítson be az ablakon, minthogy a nap süssön.”