Egész hétvégén finomabbnál finomabb, a különlegesnél is különlegesebb ételekkel várja az érdeklődőket a Magyar ízek utcája, ami idén a Várkert bazár előtti sétálóutcán, a Clark Ádám tértől egészen a Döbrentei térig húzódik. A megszámlálhatatlan ételkülönlegesség közül az első, ami a Lánchíd lábánál lenyűgözi az embert, két süldő malac, melyek békés összhangban, komótosan forognak az izzó parázs fölé helyezett nyársakon.
Az állatok látványát talán csak az illatuk múlja felül, és bár ez még csak az első hely, ahol ehetünk, az ember szíve szerint nem is menne tovább. Pedig érdemes, mert a sétányon egymással szemben, hosszan sorakozó standok mindegyike egy-egy ékszerdoboz.
Míg az egyik helyen hatalmas, különböző érlelésű, állagú és ízesítésű sajtokkal találkozhatunk, pár méterrel odébb már a „disznóságok” ejtik rabul az érdeklődőt. Máshol pisztrángból, harcsából, süllőből készített ételeket árulnak, de meg lehet kóstolni a birkapörköltet is.
Természetesen a gyerekek érdeklődését sem hagyják figyelmen kívül a Magyar ízek utcájában, a kenyérlángostól a kürtős kalácson át a tengernyi színben és formában pompázó mézeskalácsokig vezet az út.
A péntektől vasárnapig látogatható rendezvény az egyik legnagyobb vonzereje természetesen, hogy
itt megkóstolhatjuk az ország kenyerét, illetve a spicces füge névre keresztelt ország tortáját is, mely idén olyan különleges összetevőkből készült, mint a füge, a karamella, valamint a tokaji aszú.
A fantasztikus ételeket ráadásul gyönyörű környezetben, a felső rakpartra kihelyezett asztaloknál fogyaszthatjuk el, ahonnan pazar látvány terül elénk a Dunára, Budapest hídjaira, a Parlamentre.
A programkavalkád nem érhet véget a hatalmas üstökben főtt pörköltek, a helyben sütött halak, finom borok és pálinkák kóstolásával, ugyanis egy kellemes sétával máris a budai Várban lehetünk, ahol a hagyománynak megfelelően a Mesterségek ünnepe, a kézművesek legnagyobb Kárpát-medencei rendezvénye több száz érdekességgel várja az érdeklődőket.
A Várban kiemelt megjelenést kapnak azok a közösségek, amelyek olyan mesterségeket képviselnek, amelyek felkerültek az UNESCO nemzeti és reprezentatív listájára.
Itt mutatkoznak be többek között a kalocsai, matyó és sárközi kézműveshagyományok, a mohácsi busók, a kékfestés és a tojásírás élő hagyománya, a höveji csipke, a szegedi papucs és az úri hímzés. A rendezvény idei kiemelt témája a Petőfi-emlékévhez kapcsolódik, „Befordultam a konyhára…” címmel a népi parasztkonyha és kellékei vannak középpontban.
Az egész hétvégére számtalan érdekességet nyújtó rendezvény fénypontja minden bizonnyal a Szent István ünnepét köszöntő kenyéráldás lesz, melyet 20-án tartanak, a mesterek felvonulásával együtt.